Mariusz Wach rozgrzeje publiczność przed starciem Joshua vs Ruiz 2

28.11.2019 11:00
Mariusz Wach vs Dillian Whyte
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EastNews

Walka Mariusz Wach vs Dillian Whyte będzie wstępem do rewanżowego starcia Anthony Joshua vs Andy Ruiz, do której dojdzie 7 grudnia podczas gali w Arabii Saudyjskiej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O potencjalnym pojedynku Wach vs Whyte poinformował przed kilkoma dniami dziennikarz Polsatu Sport Przemysław Garczarczyk. W środę te doniesienia potwierdził promotor Eddie Hearn.

"Wracam 7 grudnia na gali Joshua - Ruiz 2. Rywalem Dillian Whyte (26-1, 18KO)" - napisał później Mariusz Wach.

Do walki Polaka z Brytyjczykiem miało dojść już dwa lata temu, ale wówczas ten drugi wycofał się z powodu kontuzji. Od tego czasu Wach poniósł trzy porażki, m.in. z Jarrellem Millerem i Arturem Szpilką, a Whyte osiągnął status obowiązkowego pretendenta do tytułu mistrza świata federacji WBC. Po tymczasowy pas sięgnął 20 lipca br., pokonując Oscara Rivasa, ale - jak się okazało - trzy dni wcześniej wpadł na dopingu. Zresztą, nie pierwszy raz, bo podobne problemy miał już w 2012 roku.

W tym samym roku Wach boksował z Władimirem Kliczko i również miał pozytywny wynik badania antydopingowego. Został zawieszony na osiem miesięcy.

Wach vs Whyte na gali Joshua vs Ruiz Jr II

Polak będzie mógł liczyć na pokaźną wypłatę, ale przede wszystkim stanie przed szansą powrotu do poważnego boksu i pokaże się światu przed jedną z najważniejszych walk roku. Anthony Joshua pierwszy pojedynek z Andy'm Ruizem przegrał przez nokaut, a teraz zapowiada, że odzyska pasy WBO, IBF i WBA.

Gala z walką wieczoru Anthony Joshua vs Andy Ruiz Jr odbędzie się 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej.

RadioZET.pl/Twitter