Wach "podłoży się" Szpilce? Jasne stanowisko "Wikinga"

Krzysztof Sobczak
24.10.2018 19:03
Wach vs Szpilka
fot. PAP/EPA

Gorąco przed walką Mariusz Wach vs Artur Szpilka. W mediach pojawiły się głosy, że "Wiking" stoczy dwie walki na przestrzeni miesiąca, a to oznaczałoby, że będzie musiał celowo przegrać z młodszym kolegą. Wach stanowczo zaprzeczył tym spekulacjom.

Zagłosuj

Kto wygra walkę Artur Szpilka vs Mariusz Wach?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

We wtorek Dariusz Michalczewski poinformował, że 8 grudnia zorganizuje galę bokserską w Ergo Arenie z udziałem m.in. Izu Ugonoha. W karcie walk miałby się znaleźć również Mariusz Wach, który 10 listopada w Gliwicach zmierzy się z Arturem Szpilką.

"Dużo się dzieje. Pan Wach jest ogłoszony, że boksuje w grudniu w ERGO, a z nami ma podpisany kontrakt z wyłączna opcją na kolejną walkę w przypadku zwycięstwa" - napisał promotor Andrzej Wasilewski. W praktyce oznaczałoby to, że "Wiking" musiałby "podłożyć się rywalowi".

Wach vs Szpilka. Oświadczenie "Wikinga"

"Zaprzeczam wszystkim insynuacjom, iż miałbym podłożyć się w walce z Arturem Szpilką. " - podkreślił Wach w oficjalnym komunikacie. Przy okazji zagroził, że pokona rywala szybciej niż uczynił to Adam Kownacki [4. runda - przy. red.].

"Zapewniam wszystkim kibicom, że 10 listopada wychodzę do ringu tylko i wyłącznie po zwycięstwo. Personalnie do Artura nic nie mam, traktuje go z szacunkiem, ale na gali w Gliwicach zamierzam nawet pokonać go szybciej niż pokonał go Adam Kownacki" - dodał pięściarz.

RadioZET.pl/KS