Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wach "podłoży się" Szpilce? Jasne stanowisko "Wikinga"

24.10.2018 19:03
sport

Gorąco przed walką Mariusz Wach vs Artur Szpilka. W mediach pojawiły się głosy, że "Wiking" stoczy dwie walki na przestrzeni miesiąca, a to oznaczałoby, że będzie musiał celowo przegrać z młodszym kolegą. Wach stanowczo zaprzeczył tym spekulacjom.

Wach vs Szpilka fot. PAP/EPA
Zagłosuj

Kto wygra walkę Artur Szpilka vs Mariusz Wach?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

We wtorek Dariusz Michalczewski poinformował, że 8 grudnia zorganizuje galę bokserską w Ergo Arenie z udziałem m.in. Izu Ugonoha. W karcie walk miałby się znaleźć również Mariusz Wach, który 10 listopada w Gliwicach zmierzy się z Arturem Szpilką.

"Dużo się dzieje. Pan Wach jest ogłoszony, że boksuje w grudniu w ERGO, a z nami ma podpisany kontrakt z wyłączna opcją na kolejną walkę w przypadku zwycięstwa" - napisał promotor Andrzej Wasilewski. W praktyce oznaczałoby to, że "Wiking" musiałby "podłożyć się rywalowi".

Wach vs Szpilka. Oświadczenie "Wikinga"

"Zaprzeczam wszystkim insynuacjom, iż miałbym podłożyć się w walce z Arturem Szpilką. " - podkreślił Wach w oficjalnym komunikacie. Przy okazji zagroził, że pokona rywala szybciej niż uczynił to Adam Kownacki [4. runda - przy. red.].

"Zapewniam wszystkim kibicom, że 10 listopada wychodzę do ringu tylko i wyłącznie po zwycięstwo. Personalnie do Artura nic nie mam, traktuje go z szacunkiem, ale na gali w Gliwicach zamierzam nawet pokonać go szybciej niż pokonał go Adam Kownacki" - dodał pięściarz.

RadioZET.pl/KS

Oceń