Zamknij

Usyk znów wygrał z Joshuą i obronił mistrzowskie pasy wagi ciężkiej

21.08.2022 00:55
Joshua vs Usyk 2 NA ŻYWO
fot. AP/Associated Press/East News

Ołeksandr Usyk pokonał Anthony'ego Joshuę niejednogłośną decyzją sędziów i obronił mistrzowskie pasy WBO, IBF, WBA i IBO wagi ciężkiej. Ukrainiec pozostaje niepokonany na zawodowych ringach.

Anthony Joshua i Ołeksandr Usyk już po raz drugi spotkali się w ringu. Poprzednie starcie niespodziewanie wygrał Ukrainiec. Podczas gali w Londynie zwyciężył przez jednogłośną decyzję sędziów i odebrał Brytyjczykowi wszystkie mistrzowskie pasy wagi ciężkiej. Joshua zagwarantowany miał jednak w kontrakcie rewanż. W nim jednak znów został pokonany.

Joshua vs Usyk 2: WYNIK WALKI. Kto wygrał?

W tej walce Joshua zaprezentował się jednak dużo lepiej niż poprzednio. Od początku był bardzo skoncentrowany i szukał ciosów na korpus. Z czasem rozkręcał się jednak Usyk, który górował nad Brytyjczykiem przede wszystkim pod względem szybkościowym.

Joshua miał ogromne problemy, by budować kombinacje. Po jednym dobrym ciosie często się zatrzymywał. Bał się zaryzykować. W kocówce sam zdawał sobie sprawę z tego, że aby wygrać, musi poszukać nokautu. Nie miał już jednak na to sił. Ostatecznie o wyniku walki zdecydowali sędziowie. Ci punktowali 115:113 dla Joshuy, 115:113 dla Usyka i 116:112 dla Usyka.

RadioZET.pl