Zamknij

Walka Usyk vs Joshua 2 potwierdzona. Znamy datę i miejsce rewanżowego starcia

Krzysztof Sobczak
19.06.2022 20:46
Usyk vs Joshua 2
fot. ADRIAN DENNIS/AFP/East News

Rewanżowe starcie Ołeksandra Usyka z Anthony'm Joshuą odbędzie się 20 sierpnia 2022 roku w Arabii Saudyjskiej - potwierdził promotor Eddie Hearn. Pierwszą walkę wygrał Ukrainiec i to on będzie bronił pasów federacji WBA, WBO i IBF w wadzie ciężkiej.

Ołeksandr Usyk bardzo szybko dostał szansę walki mistrzowskiej z Anthony Joshua. Ukrainiec przeszedł z kategorii junior ciężkiej, w której pokonał m.in. Krzysztofa Głowackiego i już po dwóch zwycięstwach - z Chazzem Whiterspoonem i Dereckiem Chisorą - stanął oko w oko z zawodnikiem z Watfordu.

Brytyjczyk niespełna dwa lata wcześniej odzyskał pasy, które sensacyjnie stracił na rzecz Andy'ego Ruiza Jr. Później zrewanżował się Amerykaninowi, a następnie znokautował jeszcze Kubrata Pulewa. W konfrontacji ze znakomitym technicznie Ukraińcem był jednak wyraźnie słabszy i po 12 rundach sędziowie jednogłośnie orzekli zwycięstwo pięściarza z Symferopolu. Już wtedy Joshua zapowiedział, że aktywuje klauzulę o obowiązkowym rewanżu, ale brakowało oficjalnego potwierdzenia miejsca i daty. To nadeszło w niedzielę.

Usyk vs Joshua 2 w Arabii Saudyjskiej

Pierwszy pojedynek odbył się na terenie AJ'a, na Tottenham Hotspur Stadium w Londynie. Teraz panowie pojadą na Bliski Wschód - druga walka Usyk vs Joshua odbędzie się w Dżuddzie w Arabii Saudyjskiej 20 sierpnia.

- Wtedy miałem w głowie, że to potrwa dwanaście rund. Taki miałem plan, bo sądziłem, że mogę z nim rywalizować boksersko - mówił Joshua po premierowym starciu w rozmowie z "The Sun". - Teraz cel jest taki, by wrócić do korzeni i pójść po nokaut! Zwykle, gdy sparuję lub walczę, to widzę, jak moi rywale upadają na duchu. Patrzę im w oczy, obserwuję ich ciało i widzę, jak stopniowo gasną. Natomiast gdy chcesz z przeciwnikiem boksować, to idea jest taka, by trafić i nie dać się trafić samemu, więc w pewnym sensie uciekasz od oponenta. To nie jest mój styl. Ja muszę być blisko rywala i wywierać na nim presję. I taki mam plan! - dodał.

Usyk jeszcze nigdy nie został znokautowany, ba, jeszcze nigdy nie przegrał. Joshua może zatem przejść do historii jako pierwszy pięściarz, który tego dokona.

RadioZET.pl/ringpolska.pl/Twitter Eddie Hearn