Zamknij

Usyk chce walczyć z innym gigantem. "Ta walka jest możliwa"

Maciej Walasek
23.08.2022 08:48
Ołeksandr Usyk
fot. PAP/EPA

Ołeksandr Usyk chciałby, aby jego kolejnym rywalem była inna ważna postać wagi ciężkiej - Tyson Fury. Ukrainiec po pokonaniu Anthony'ego Joshuy i obronie pasów mistrzowskich organizacji WBA, WBO, IBF przyznał, że interesuje go ta walka. Promotor pięściarza ujawnił, że istnieje szansa na ten pojedynek.

Ołeksandr Usyk i Tyson Fury są niepokonani na zawodowych ringach. Wprawdzie "Król Cyganów" po kwietniowym zwycięstwie nad Dillianem Whytem ogłosił przejście na sportową emeryturę, niedawno napomknął, że może zmienić tę decyzję.

- Niepokonani mistrzowie boksu wagi ciężkiej Ołeksandr Usyk i Tyson Fury są zainteresowani walką ze sobą - powiedział w rozmowie ze stacją BBC współpromotor Brytyjczyka Frank Warren.

Usyk chce walczyć z Furym. "Ta walka jest możliwa"

- Usyk powiedział po pojedynku (z Joshuą - przyp.red.), że teraz to jedyna walka, którą byłby zainteresowany. I tak samo jest z Tysonem. To byłoby wyjątkowe starcie, które porwałoby cały świat - dodał.

Tyson Fury ma niewiele czasu, aby podjąć ostateczną decyzję. Ewentualna zgoda byłaby świetną okazją dla Usyka, który poza pasami WBA, WBO, IBF mógłby mieć szansę przejęcia mistrzowskiego pasa WBC, który znajduje się w posiadaniu Brytyjczyka.

RadioZET.pl/PAP