UFC: Jędrzejczyk wystąpi w walce wieczoru. Pojedynek z Waterson zatwierdzony

Marek Garus
10.08.2019 11:22
Jędrzejczyk
fot. Rex Features/East News

UFC, największa organizacja MMA na świecie, zatwierdziła hitowe starcie Joanny Jędrzejczyk (15-3, 4 KO, 1 SUB) z Michelle Waterson (17-6, 3 KO, 9 SUB). W przypadku wygranej, Polka może stanąć przed szansą walki o tytuł kategorii słomkowej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Walka Joanny Jędrzejczyk z Michelle Waterson ma odbyć się 12 października bieżącego roku na gali UFC w Tampie. Starcie zostało zakontraktowane w wadze słomkowej i odbędzie się na dystansie pięciu rund.

UFC zatwierdziło starcie Jędrzejczyk z Michelle Waterson [DATA]

Przypomnijmy, że dla Polki będzie to pierwszy występ w MMA od czasu porażki z Valentiną Shevchenko o pas wagi muszej. 31-latka wierzy, że w przypadku wygranej z Waterson, otrzyma następnie szansę walki o tytuł kategorii słomkowej.

Zobacz także

Amerykanka zdaje się mieć podobne ambicje, a do tego przystąpi do konfrontacji z polską zawodniczką z trzema zwycięstwami z rzędu. 33-latka pokonała kolejno Cortney Casey, Felice Herrig oraz Karolinę Kowalkiewicz. Występ przeciwko tej ostatniej był niemalże bezbłędny w jej wykonaniu, a zwycięstwo nie podlegało żadnej dyskusji.

Walka Jędrzejczyk z Waterson zatwierdzona. Pojedynek wieczoru!

Warto jednak dodać, że Jędrzejczyk to była mistrzyni wagi słomkowej. W latach 2015-2017 pięciokrotnie broniła pasa wagi słomkowej i straciła go dopiero na rzecz Rose Namajunas. Aktualną mistrzynią tej kategorii jest Jessica Andrade, która nie tak dawno w niezwykle efektowny sposób znokautowała rodaczkę Waterson.

RadioZET.pl/polsatsport.pl/MG