UFC: Joanna Jędrzejczyk złamała kość stopy, ale wygrała z Waterson

13.10.2019 11:08
Joanna Jędrzejczyk
fot. AP/EAST NEWS

Joanna Jędrzejczyk wygrała z Amerykanką Michelle Waterson w walce MMA na gali w Tampie na Florydzie. Pojedynek trwał pięć rund, po których sędziowie jednomyślnie orzekli zwycięstwo Polki. Olsztynianka okupiła je jednak złamaniem kości stopy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Już w pierwszej rundzie Jędrzejczyk mocno zaatakowała, a jeden z ciosów trafił rywalkę w nos, który zaczął krwawić. Kolejne odsłony były tylko potwierdzeniem jej dominacji. Rywalka też miała swoje chwile ataku, ale niewiele z nich wynikało.

Teraz Jędrzejczyk prawdopodobnie będzie mogła walczyć o mistrzowski pas w wadze słomkowej, który obecnie jest w posiadaniu Weili Zhang.

UFC: Jędrzejczyk pokonała Waterson

To była pierwsza walka Jędrzejczyk w tym roku. Po raz ostatni zaprezentowała się kibicom na gali w Toronto w grudniu 2018. Wówczas przegrała w starciu o pas wagi muszej z reprezentantką Kazachstanu Walentiną Szewczenko. Teraz wraca do wagi słomkowej, czyli kategorii, gdzie jeszcze dwa lata temu była absolutną mistrzynią.

Polka była mistrzynią amerykańskiej organizacji UFC od marca 2015 roku do listopada 2017 roku i w tym czasie aż pięć razy broniła pasa.

- Jeśli z nogą wszystko będzie ok, to jestem gotowa walczyć o pas jeszcze w tym roku - powiedziała po pojedynku.

RadioZET.pl/PAP/AN