Zamknij

Ile Błachowicz zarobił za zdobycie mistrzowskiego pasa UFC?

27.09.2020 10:56
Jan Błachowicz
fot. Twitter/UFC

Jan Błachowicz w niedzielę nad ranem zdobył nie tylko pas mistrza UFC, ale też wzbogacił swoje konto pokaźną kwotą. Ile zarobił za zdobycie mistrzostwa i pokonanie Dominicka Reyesa na IFC 253?

Jan Błachowicz odniósł zwycięstwo w 2. rundzie po efektownym technicznym nokaucie. Zdaniem "Sportekz" za sam występ w walce o mistrzostwo miał otrzymać 110 tysięcy dolarów. Drugie tyle - zgodnie z informacjami tego serwisu - zarobił na zwycięstwie, co daje łączną kwotę 220 tysięcy dolarów. To jednak nie wszystko. Błachowicz otrzymał bonus od UFC, dzięki czemu wzbogacił swoje konto o dodatkowe 50 tysięcy dolarów.

Ile zarobił Jan Błachowicz za mistrzostwo UFC i walkę z Reyesem?

Według tych szacunków łącznie zawodnik z Cieszyna zainkasował aż 270 tysięcy dolarów, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę ponad miliona złotych.

BŁACHOWICZ - REYES. ZOBACZ WIDEO

Dla samego "Legendary Polish Power" pieniądze mają zapewne drugorzędne znaczenie. W trakcie swojej kariery zdążył zarobić ich już mnóstwo. I choć nigdy za pojedynczą walkę nie zainkasował tak dużo, to w tym przypadku celem numer jeden było samo zdobycie pasa. Błachowicz dokonał tego jako pierwszy polski mężczyzna w historii.

Jan Błachowicz - ile zarabia mistrz wagi półciężkiej UFC?

Warto podkreślić, że "Cieszyński Książe" występuje w UFC od 2014 roku. Starcie z Dominickiem Reyesem było jego już 15. walką dla największej organizacji MMA na świecie. W UFC ma 10 zwycięstw i 5 porażek. Łącznie jego bilans walk zawodowych to 27 zwycięstw i 8 przegranych.

RadioZET.pl/AN