Zamknij

Tak Jan Błachowicz zdobył pas mistrza UFC. Zobacz WIDEO

27.09.2020 06:31
Błachowicz - Reyes WIDEO
fot. AGIFP/Associated Press/East News

Jan Błachowicz zdobył mistrzowski pas UFC kategorii półciężkiej. Na UFC 253 pokonał w drugiej rundzie przez TKO Dominicka Reyesa. Zobacz WIDEO - walka Błachowicz vs Reyes. Tak Polak zdobył mistrzostwo największej organizacji MMA na świecie.

Błachowicz nie był faworytem starcia z Reyesem. Od początku był bardzo ostrożny, ale rozkręcał się z każdą sekundą. Już w końcówce pierwszej rundy zadawał więcej ciosów niż rywal. Jedno z jego kopnięć zostawiło na ciele Reyesa ogromnego krwiaka.

Jan Błachowicz mistrzem UFC kategorii półciężkiej

Wielu kibiców to właśnie Błachowiczowi przyznawało zwycięstwo w 1. rundzie. Mało kto spodziewał się jednak, że Błachowicz zakończy pojedynek już w kolejnym starciu. 2. runda rozpoczęła się podobnie jak pierwsza - spokojnie. Reyes próbował podbródkowych, ale na szczęście nie sięgał Polaka.

Wreszcie na atak zdecydował się Błachowicz, który mocnym ciosem złamał rywalowi nos. Po jednym z kolejnych ciosów Reyes był wyraźnie zamroczony. To była szansa, której Błachowicz nie mógł zmarnować. Ruszył na dalszego ataku, powalił rywala na deski i zaczął okładać go kolejnymi ciosami. Sędzia zmuszony był przerwać pojedynek.

Błachowicz - Reyes. WIDEO z mistrzowskiej walki na UFC 253

Tym samym Jan Błachowicz zdobył swój upragniony pas mistrza UFC wagi półciężkiej i został pierwszym polskim mężczyzną, który dokonał tej sztuki.

RadioZET.pl/AN