Zamknij

UFC 253. Błachowicz - Reyes: Porównanie i statystyki obu zawodników

26.09.2020 17:24
Błachowicz - Reyes
fot. mat. pras.

Walka Błachowicz - Reyes będzie co-main eventem gali UFC 253 i odbędzie się już w nocy z soboty na niedzielę. Przed starciem sprawdzamy statystyki obu zawodników. Jak Jan Błachowicz wypada na tle Dominicka Reyesa? Walka Błachowicz vs Reyes na UFC 253 na żywo na sport.radiozet.pl.

Jan Błachowicz ma w swoim dorobku dużo więcej walk niż Dominick Reyes. Bilans Polaka to 26 zwycięstw i 8 porażek w 34 pojedynkach. Dla porównania - jego najbliższy rywal stoczył tylko 13 starć, z czego wygrał aż 12. Zagłębiając się w tę statystykę, Błachowicz 7 razy kończył swoje walki nokautem bądź nokautem technicznym, 9 razy natomiast wygrywał przez poddanie. Reyes natomiast ma w dorobku 7 wygranych przez KO/TKO i 2 przez poddanie.

Błachowicz - Reyes. Transmisja walki i gali UFC 253

UFC 253. Transmisja: gdzie obejrzeć walkę Błachowicz - Reyes?

Federacja UFC wyróżnia też m.in. ostatnią passę Błachowicza. W ośmiu ostatnich walkach odniósł aż 7 zwycięstw. Przegrał jedynie z Thiago Santosem, ale to miało miejsce w lutym 2019 roku. Od tamtego czasu zaliczył trzy kolejne zwycięstwa - pokonał Luke'a Rokholda, Ronaldo Souzę i Coreya Andersona.

Uwagę przykuwa też drugi najwyższy procent sprowadzeń w historii kategorii półciężkiej w UFC. Reyes za to wyróżnia się piątym najwyższym procentem obron przed obaleniami.

Przypomnijmy, że stawką walki Błachowicz - Reyes jest pas mistrzowski federacji UFC w kategorii półciężkiej. Jeśli zdobędzie go zawodnik z Cieszyna, będzie pierwszym w historii polskim mistrzem największej na świecie federacji MMA.

UFC 253. Błachowicz - Reyes. O której godzinie? GODZINA walki

Walka Błachowicz - Reyes na żywo w nocy z soboty na niedzielę o godz. 4.00. Relacja i gala UFC 253 live na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/AN