Zamknij

UFC 252: Miocic pokonał Cormiera i obronił mistrzowski pas

Andreas Nicolaides
16.08.2020 09:46
Miocic vs Cormier
fot. Joe Scarnici/Getty AFP/East News

Stipe Miocic pokonał Daniela Cormiera w walce o mistrzowski pas wagi ciężkiej UFC. Amerykanin chorwackiego pochodzenia wygrał jednogłośną decyzją sędziów. Dla Cormiera była to ostatnia walka w karierze.

Miocic i Cormier stanęli przeciwko sobie już po raz trzeci. W lipcu 2018 roku lepszy był Cormier, który wygrał przez nokaut w pierwszej rundzie. Zdobył wtedy mistrzowski pas UFC, który obronił w kolejnej walce z Derrickiem Lewisem. W sierpniu 2019 roku przyszła pora na rewanż z Miocicem. Tym razem, po TKO w 4. rundzie, lepszy okazał się Stipe.

Miocic vs Cormier: Stipe Miocic obronił mistrzowski pas UFC wagi ciężkiej

Trzecia walka rozpoczęła się od sporej kontrowersji. Już w pierwszej rundzie Miocic, w trakcie zadawania ciosu, włożył palec w oko rywala. Cormier był w stanie walczyć dalej, ale dało się wyczuć, że ma problemy ze wzrokiem. Po walce mówił, że "nie widzi na jedno oko".

Mimo kontuzji Cormier wytrzymał pełny dystans i o wyniku decydowali sędziowie. Ci przyznali jednogłośne zwycięstwo Miocicowi. Tym samym Amerykanin obronił mistrzowski pas i w całej trylogii przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Cormier tuż po walce ogłosił zakończenie kariery.

RadioZET.pl/AN