McGregor przegrał z Nurmagomedowem na gali UFC 229 w Las Vegas

Andreas Nicolaides
07.10.2018 09:53
Conor McGregor
fot. AP/Associated Press/East News

Słynny zawodnik mieszanych sztuk walki Irlandczyk Conor McGregor przegrał w czwartej rundzie walkę z mistrzem wagi lekkiej Rosjaninem Chabibem Nurmagomedowem na gali UFC 229 w Las Vegas.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Niepokonany w MMA 30-letni Nurmagomedow (27-0) zwyciężył po tzw. duszeniu zza pleców, zmuszając tym samym rówieśnika McGregora (21-4) do "odklepania".

Zaraz po pojedynku (reklamowany jako jeden z największych w historii), ale zanim oficjalnie ogłoszono werdykt, doszło do skandalu. Rosjanin przeskoczył przez siatkę i - według amerykańskich mediów - wdał się w bójkę z osobami z ekipy McGregora, z kolei Irlandczyk pozostał w oktagonie, w którym został zaatakowany pięściami przez kilku mężczyzn.

Dopiero po jakimś czasie obaj zawodnicy MMA, w eskorcie policji i ochrony, udali się do szatni.

Szef Ultimate Fighting Championship Dana White poinformował w wywiadzie dla "Fox Sports", że aresztowanych zostało trzech członków zespołu Nurmagomedowa.

Rok temu McGregor podjął wyzwanie i stanął w ringu ze znakomitym amerykańskim pięściarzem Floydem Mayweatherem Jr. Irlandczyk przegrał walkę bokserską w 10. rundzie, ale zebrał pochlebne opinie.

RadioZET.pl/PAP/AN