Zamknij

Trener Kowalkiewicz zdradza kulisy awantury przed galą UFC 223

Krzysztof Sobczak
06.04.2018 12:01
Karolina Kowalkiewicz
fot. Piotr Hukalo/EastNews

Karolina Kowalkiewicz miała dużo szczęścia, że nie odniosła obrażeń w trakcie awantury wywołanej przez Conora McGregora przed galą UFC 223. - Gdyby się nie przesiadła, dostałaby krzesłem - mówi jej trener z Łukasz Zaborowski w rozmowie ze sport.pl.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Irlandczyk i jego kompani pojawili się na parkingu po treningu medialnym i wywołali burdy. Busy, które miały rozwieźć uczestników gali do hoteli, zostały obrzucone metalowymi barierkami, wózkami widłowymi i krzesłami. W pojazdach powybijane zostały szyby, kierowca chciał uciekać, a Michael Chiesa i Ryan Borg zostali ranieni i musieli zostać wycofani z udziału w wydarzeniu.

Zobacz także

UFC 223: Kowalkiewicz mogła być na miejscu Chiesy

Okazuje się, że wcześniej na miejscu, na którym siedział Chiesa, przebywała Karolina Kowalkiewicz.

- Tam gdzie siedział Chiesa, siedziała też Kowalkiewicz. Rose Namajunas zajęła miejsce tuż za nią. Mieliśmy przy sobie jakąś plandekę, więc Karolina się przesiadła. Dobrze, że to zrobiła. Gdyby nie to, dostałaby krzesłem – tłumaczy Zaborowski.

Szkoleniowiec twierdzi, że McGregor z kumplami doskonale zdawali sobie sprawę, że w tym miejscu busa nie siedzi poszukiwany przez nich Khabib Nurmagomedov, a dziewczyny.

- Oni widzieli przecież, że w tej części siedzą dziewczyny, a mimo wszystko dalej napierniczali w szyby - grzmi trener Karoliny Kowalkiewicz.

UFC 223: Awantura na parkingu

Zborowski opisuje również, jak zawodniczki zachowywały się podczas ataku.

- Narzeczony Namajunas, Patt Barry schował Rose pod siedzenie, my to samo zrobiliśmy z Karoliną. Niemal każda z kilku szyb autokaru była rozbita, lub zrobiła się na niej „pajęczyna”. Na Rose spadły kawałki szkła, jakby Patt jej nie schował, to dostałaby nimi w twarz. Ona całą tę sytuację zniosła chyba najgorzej. Karolina się tym aż tak bardzo nie przejęła, ale było niebezpiecznie. Kierowca w pewnym momencie chciał z pojazdu uciekać - przyznaje szkoleniowiec.

Opiekun Kowalkiewicz zdradził także, że po całym zajściu Dana White, prezydent UFC, przeprosił wszystkich uczestników gali za tę awanturę.

UFC 223: Kowalkiewicz i Jędrzejczyk na jednej gali

Gala UFC 223 odbędzie się w nocy z 7 na 8 kwietnia w Nowym Jorku. W klatce zaprezentują się dwie Polski - Karolina Kowalkiewicz powalczy z Felice Herrig, natomiast Joanna Jędrzejczyk spróbuje odzyskać mistrzowski pas w starciu z Rose Namajunas. W walce wieczoru Max Holloway zmierzy się z Khabibem Nurmagedovem.

RadioZET.pl/sport.pl/KS