Prezydent UFC zapowiada pozew przeciwko McGregorowi

Krzysztof Sobczak
06.04.2018 12:59
Dana White i Conor McGregor
fot. AP/EastNews

Prezydent UFC Dana White zapowiedział pozew przeciwko Conorowi McGregorowi, który przed galą UFC 223 wywołał awanturę i doprowadził m.in. do odwołania trzech walk. - Zostanie pozwany na bajońskie sumy - grozi White w rozmowie z MMAJunkie.com.

Zagłosuj

Czy Joanna Jędrzejczyk odzyska mistrzowski pas UFC?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Irlandczyk i jego kompani pojawili się na parkingu po treningu medialnym i wywołali burdy. Busy, które miały rozwieźć uczestników gali do hoteli, zostały obrzucone metalowymi barierkami, wózkami widłowymi i krzesłami. W pojazdach powybijane zostały szyby, kierowca chciał uciekać, a Michael Chiesa i Ryan Borg zostali ranieni i musieli zostać wycofani z udziału w wydarzeniu.

Zobacz także

UFC: Będzie pozew przeciwko McGregorowi?

Po całym zajściu Dana White przeprosił zawodników za zaistniałą sytuację, natomiast w rozmowie z dziennikarzami zaznaczył, że Irlandczyk będzie miał teraz poważne problemy.

- To najbardziej obrzydliwa rzecz, jaka kiedykolwiek przytrafiła się w UFC. Myślę, że [Conor] zostanie pozwany na bajońskie sumy - powiedział prezydent UFC na łamach MMAJunkie.com. Fighter trafił już do aresztu, gdzie przedstawiono mu m.in. zarzut napaści i zniszczenia mienia.

UFC 223: Jak McGregor wszedł do garażu?

White zdradził również kulisy przedostania się McGregora i jego kompanów do hotelu, w którym odbywał się trening medialny.

- Conor wraz z 20 facetami najwyraźniej został wpuszczony przez ludzi ze strony internetowej TheMacLife, którzy byli akredytowani. Otworzyli dla niego drzwi, a on wraz z ekipą zaczął szturmować budynek, dostał się do garażu, w którym stacjonował autobus z zawodnikami - opisywał szef najpotężniejszej organizacji MMA na świecie.

"Notorious" sam oddał się w ręce policji. Po awanturze z rozpiski gali wycofano trzy walki - wspominanych Chiesy i Borga, a także Artem Lobova, który partnerował Irlandczykowi w awanturze.

UFC 223: Kowalkiewicz i Jędrzejczyk na jednej gali

Gala UFC 223 odbędzie się w nocy z 7 na 8 kwietnia w Nowym Jorku. W klatce zaprezentują się dwie Polski - Karolina Kowalkiewicz powalczy z Felice Herrig, natomiast Joanna Jędrzejczyk spróbuje odzyskać mistrzowski pas w starciu z Rose Namajunas. W walce wieczoru Max Holloway zmierzy się z Khabibem Nurmagedovem.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/MMAJunkie/KS