UFC 223: Namajunas znów lepsza od Joanny Jędrzejczyk

Maciej Walasek
08.04.2018 10:56
Joanna Jędrzejczyk
fot. East News

Rose Namajunas pokonała Joannę Jędrzejczyk podczas nowojorskiej gali UFC. Amerykanka jednogłośnie wygrała na punkty (trzy razy 49:46).

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polka chciała zostać pierwszą zawodniczką w historii, która odzyskałaby mistrzowski pas wagi słomkowej. Podczas listopadowej walki Jędrzejczyk przegrała przez nokaut w pierwszej rundzie, teraz wszystko miało wyglądać inaczej.

Na początku Namajunas i Jędrzejczyk ostrożnie sprawdzały swoje możliwości , a pierwszy wyprowadzony atak miał miejsce w ostatnich sekundach. Jednak z czasem bardziej widoczna zaczęła być Amerykanka, której lewe sierpowe dochodziły do celu.

Zobacz także

Chociaż w kolejnych dwóch rundach Jędrzejczyk starała się atakować low-kickami, nie próbowała używać pięści. W ostatniej, piątej rundzie pojawiło się więcej agresji. Namajunas zaczęła wykorzystywać bardziej obite oko Polki i atakowała w tamte okolice. Z kolei Jędrzejczyk skupiała się na mocno posiniaczonym lewym udzie amerykańskiej zawodniczki. Namajunas przechyliła zwycięstwo w ostatniej rundzie na swoją szalę, po tym gdy przewróciła Jędrzejczyk.

Ostatecznie po jednogłośnej decyzji Namajunas pokonała Polkę na punkty (trzy razy 49:46).

RadioZET.pl/MW