Zamknij

Tyson vs Jones Jr.: Ile pięściarze zarobią za walkę?

27.11.2020 11:02
Tyson vs Jones Jr.
fot. PPE/FaceToFace/REPORTER

Mike Tyson vs Roy Jones Jr. - ZAROBKI. Ile pięściarze zarobią za walkę, do której dojdzie z nocy z soboty na niedzielę (28-29 listopada) w Los Angeles? Ile wynosi gaża Mike'a Tysona i Roya Jonesa Juniora? Podział zarobków nie będzie równy.

Walka Mike Tyson vs Roy Jones Jr. nawet teraz, kiedy obaj pięściarze mają powyżej 50 lat, elektryzuje kibiców na całym świecie. „Żelazny Mike” ma już 54 lata. To najmłodszy w historii mistrz świata wagi ciężkiej - był 20-latkiem, gdy w 1986 roku wygrywał z Trevorem Berbickiem. Ostatni raz boksował w 2005 roku. Jones Jr. z kolei w styczniu skończy 52 lata. Regularnie walczył do 2018 roku. Wcześniej przeszedł spektakularną drogę od mistrzostwa globu w średniej, potem w super średniej, półciężkiej aż do ciężkiej.

Choć walka ma mieć pokazowy charakter - jest zakontraktowana na osiem dwuminutowych, a nie jak zwykle trzyminutowych rund, a zawodnicy wystąpią w większych, 12-uncjowych rękawicach - to zwłaszcza Mike Tyson (50-6, 44 KO) bardzo poważnie do niej podchodzi. W mediach przechwalał się, że w trakcie przygotować schudł 50 kg i jest w świetnej formie.

Tyson vs Jones Jr. - ZAROBKI: Ile dostaną za walkę? Jakie kwoty?

Organizatorzy gali w Staples Center w Los Angeles zagwarantowali obu pięściarzom potężne gaże, ale nie są one równe. Mike Tyson zarobi aż 10 milionów dolarów, natomiast Roy Jones Jr. (66-9, 47 KO) "tylko" 3 miliony dolarów.

Gala boksu w Los Angeles: Kto oprócz Tyson vs Jones Jr.?

Cała gala zapowiada się bardzo ciekawie, m.in. były czempion wagi półciężkiej WBA Badou Jack (22-3-3) powalczy z Blake’em McKernanem (13-0). W boksie zadebiutuje były koszykarz kilku klubów NBA Nate Robinson, a jego rywalem będzie youtuber Jake Paul (1-0). Nie zabraknie występów muzycznych.

RadioZET.pl/PAP