Zamknij

Mike Tyson wraca na ring. Rywal i data walki oficjalnie potwierdzone

23.07.2020 19:58
Mike Tyson
fot. PPE/FaceToFace/REPORTER/EAST NEWS

Mike Tyson, legendarny bokser wagi ciężkiej, oficjalnie ogłosił, że w wieku 54 lat wróci na ring. Pięściarz potwierdził, że 12 września na ringu w Los Angeles stoczy ośmiorundową, pokazową walkę z młodszym o trzy lata rodakiem Royem Jonesem Jr.

Tyson wraca na ring po 15-letniej przerwie. Pieniądze, które zarobi, najmłodszy w historii czempion kategorii ciężkiej zamierza przekazać na cele dobroczynne dla bezdomnych i uzależnionych od narkotyków.

Walka Tyson - Jones Jr. Kiedy? DATA potwierdzona

- Czuję się wspaniale, ważę 104 kg, jak na swój wiek jestem w dobrej dyspozycji - ogłosił Mike Tyson, który wcześniej uciął wszelkie spekulacje dotyczące przeciwnika. Już kilka miesięcy temu zapowiedział, że wyklucza możliwość zmierzenia się z innym dawnym mistrzem świata wagi ciężkiej Evanderem Holyfieldem.

O planie powrotu do boksu „Żelazny Mike” zakomunikował trzy miesiące temu. W internecie ostatnio często pojawiały się filmiki z jego treningów. Eksperci byli pod wrażeniem formy Tysona.

W zawodowej karierze Amerykanin stoczył 58 walk, wygrał 50, z tego 44 przez nokaut. Rywalizował m.in. z Andrzejem Gołotą, wygrał w trzeciej rundzie, ale później komisja uznała pojedynek za nieodbyty, ponieważ Tyson był pod wpływem marihuany.

RadioZET.pl/PAP/AN