Zamknij

Tyson Fury ma COVID-19. Walka z Deontayem Wilderem przełożona

09.07.2021 18:41
Tyson Fury - Deontay Wilder
fot. FREDERIC J. BROWN/AFP/East News

Tyson Fury miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, co oznacza, że nie dojdzie do zaplanowanej w tym miesiącu w Las Vegas walki z Deontayem Wilderem - poinformowała stacja BBC. Do trzeciego starcia bokserów miało dojść 24 lipca.

Mistrz świata federacji WBC Fury w maju zakontraktował pojedynek z Wilderem. W czwartek został przeprowadzony test PCR, który dał pozytywny wynik, co oznacza, że do walki nie może dojść. Prawdopodobnie starcie zostanie przesunięte na październik.

Walka Fury - Wilder 3 przełożona. Jest nowa data

To miało być trzecie starcie tych dwóch bokserów. Po raz pierwszy mierzyli się w grudniu 2018 roku. Sędziowie wówczas ogłosili remis, co oznaczało, że pas mistrza świata pozostał w rękach Fury'ego. W rewanżu Brytyjczyk pokonał Wildera przed czasem, odbierając mu zarazem tytuł organizacji WBC.

Trzecia walka była dwukrotnie przekładana ze względu na ograniczenia związane z pandemią COVID-19. Fury w międzyczasie był już zajęty organizacją unifikacyjnego starcia z Anthonym Joshuą, ale sąd arbitrażowy w USA nakazał mu kolejny pojedynek z Wilderem, zgodnie z klauzulą, którą podpisał. Trzecia walka ma zostać sfinalizowana do 15 września.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

RadioZET.pl/PAP/AN