Zamknij

Fury i Wilder najciężsi w karierze. Bokserzy już po ważeniu przed walką o pas MŚ

09.10.2021 10:23
Tyson Fury i Deontay Wilder najciężsi w karierze
fot. PAP/EPA/ETIENNE LAURENT

 Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) i Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) nigdy nie ważyli tak dużo przed żadną walką bokserską. Przed sobotnim pojedynkiem w Las Vegas Brytyjczyk Fury miał 125,6 kg, zaś Amerykanin Wilder 107,9 kg.

Fury i Wilder skrzyżują rękawice już po raz trzeci. Pod koniec 2018 roku ogłoszono remis, zaś w lutym 2020 zwyciężył przez techniczny nokaut w siódmej rundzie brytyjski pięściarz. Datę trzeciej walki kilka razy zmieniano, m.in. z powodu zakażenia koronawirusem przez Fury'ego.

Podczas ceremonii ważenia okazało się, że zdecydowanie cięższy - zgodnie z zapowiedziami - jest obrońca pasa organizacji WBC.

Więcej informacji o gali:

Deontay Wilder - Tyson Fury: Transmisja. Gdzie obejrzeć walkę w TV i online?

Kownacki - Helenius 2 TRANSMISJA: Gdzie obejrzeć walkę w TV i online?

Fury - Wilder. Kownacki cięższy od przeciwnika

Na tej gali w rewanżowej potyczce Adam Kownacki (20-1, 15 KO) spotka się z Finem Robertem Heleniusem (30-3, 19 KO), również w wadze ciężkiej. W marcu 2020 roku Polak przegrał przed czasem.

Kownacki waży 117 kg, a jego przeciwnik 111,5 kg.

Do kolejnego hitowego pojedynku w królewskiej kategorii – Fury’ego z Wilderem - dojdzie zaledwie dwa tygodnie po walce Ołeksandra Usyka z Anthonym Joshuą. W Londynie Ukrainiec pokonał jednogłośnie na punkty Brytyjczyka i został czempionem WBO, IBF i WBA.

RadiozET.pl/PAP/giel/ af/