Zamknij

TBN 12: Efektowny nokaut Wrzesińskiego na Gamezie. Siwy zdemolował Bodziocha [WIDEO]

11.07.2020 11:16
Siwy - Bodzioch
fot. Tymex Boxing Promotion, mat. pras.

Konrad Wrzesiński efektownie znokautował Otto Gameza w czwartej rundzie walki wieczoru gali bokserskiej Tymex Boxing Night 12 w Pionkach, z kolei Marcin Siwy pokonał Kamila Bodziocha już po niecałych dwóch minutach. Zobacz WIDEO walki Siwy - Bodzioch!

Damian Wrzesiński (20-1-2, 6 KO) wygrał przez techniczny nokaut w czwartej rundzie z Wenezuelczykiem Otto Gamezem (19-3, 14 KO) w głównej walce gali „Tymex Boxing Night 12" w Pionkach. W pierwszej rundzie z kolei Marcin Siwy (21-0, 9 KO) pokonał Kamila Bodziocha (6-1, 2 KO).

- Mam jasno postawiony cel i jest nim zdobycie tytułu mistrza Europy wagi lekkiej. A jeśli po drodze uda się zdobyć mniej ważny pas, to także będzie krok ku realizacji swych zamierzeń. A co do akcji i ciosu kończącego pojedynek z Gamezem, wychodził on na treningach, wyszedł i w walce. Choć muszę przyznać, że rywal raz mnie trafił i poczułem jego bombę – powiedział po zwycięstwie Wrzesiński, międzynarodowy mistrz Polski kat. lekkiej.

Tymex Boxing Night 12: Efektowne nokauty Wrzesińskiego i Siwego [WIDEO]

W wadze ciężkiej doszło do potyczki dwóch zawodników grupy Tymex Boxing Promotion, których promotorami są Mariusz i Marcel Grabowscy. Lepszy okazał się starszy i dużo bardziej doświadczony Siwy, który już w pierwszej rundzie wygrał z Bodziochem. W przeszłości Siwy zdobywał medale mistrzostw Europy kadetów i mistrzostw świata juniorów, a wkrótce potem – jako bardzo młody pięściarz – rozpoczął zawodową karierę.

W barwach Tymexu zadebiutował olimpijczyk z Pekinu (2008) i brązowy medalista ME 2006 Aleksander Strecki (11-1-2, 5 KO). Na gali w Pionkach zwyciężył wskutek dyskwalifikacji Tarasa Gołowaszczenkę (3-3, 3 KO). Sędzia przerwał walkę po trzecim upomnieniu za faule. W przeszłości Strecki występował w ukraińskiej kadrze razem z takimi zawodnikami, jak np. Ołeksandr Usyk i Wasyl Łomaczenko.

Była zawodowa mistrzyni kontynentu Aleksandra Sidorenko (9-0, 1 KO) pokonała wyraźnie na punkty Karinę Kopińską (13-34-4, 3 KO), zaś Laura Grzyb (3-0, 3 KO) znów triumfowała przed czasem. Tym razem w trzeciej rundzie zakończył się jej bój z Bojaną Libiszewską (7-40, 1 KO).

Zwycięstwa w podradomskich Pionkach zanotowali również: Bracia Gibadło - Maksymilian (4-0) i Stanisław (4-0) oraz Kamil Kuździeń (2-0).

PONIŻEJ WIDEO CAŁEJ GALI:

RadioZET.pl/PAP, TVP Sport, Tymex Boxing Promotion

Posłuchaj podcastu