Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tyson Fury podjął decyzję ws. powrotu do boksu. Ostateczną?

04.10.2017 19:11
sport

Tyson Fury nie będzie ubiegać się o odnowienie bokserskiej licencji, o czym Brytyjczyk poinformował na Twitterze. Po raz ostatni kibice widzieli go w ringu w listopadzie 2015. Pokonał wtedy Władimira Kliczkę i wywalczył pasy mistrza świata wagi ciężkiej czterech federacji.

Fury vs Kliczko fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Fury dał do zrozumienia, że w podjęciu decyzji pomogła mu Brytyjska Rada Kontroli Boksu. 29-letni bokser nie przegrał żadnego z 25 pojedynków na zawodowym ringu.

W walce z ukraińską legendą wywalczył pasy federacji IBF, WBA, WBO oraz IBO. Od tamtej pory nie pojawił się na ringu, mimo że dwukrotnie miało dojść do rewanżu. Za pierwszym razem Brytyjczyk wycofał się, zgłaszając kontuzję. Za drugim pojedynek został anulowany, bo w organizmie Fury'ego znaleziono kokainę.

- Długo zastanawiałem się nad powrotem do boksu, ale po tym jak zostałem potraktowany, zdecydowałem się nie odnawiać licencji. Nie dziękuję - napisał na Twitterze.

W zeszłym roku Fury już raz rezygnował z kariery. Wówczas poinformował, że walczy z depresją. W marcu zmienił zdanie i zasygnalizował, że chciałby wrócić do boksu. Mówiono nawet, że w 2018 roku dojdzie do walki z innym Brytyjczykiem Anthonym Joshuą.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń