Zamknij

Tragiczny w skutkach sparing 18-latka. Nie żyje utalentowany bokser

25.07.2022 17:01
Miracle Amaeze
fot. Twitter screen/BOKSER.ORG

Miracle Amaeze, 18-letni bokser wziął udział w sesji treningowej. Pięściarz w trakcie sparingu dwa razy leżał na deskach. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

Miracle Amaeze był w oczach ekspertów typowany do zrobienia wielkiej kariery. 18-letni bokser miał w swojej historii dwie walki, które wygrał przed czasem, nokautując przeciwników w pierwszych rundach. Nigeryjczyk był oddany sportom walki i chciał spełniać marzenia.

Niestety plany te nie zostaną zrealizowane. W trakcie sparingu  rywal dwukrotnie posłał Amaeze'go na deski. Według doniesień przekazanych przez "Daily Star", stracił on przytomność.

Tragiczna śmierć bokser podczas sparingu

Na sali treningowej młody bokser natychmiastowo otrzymał pierwszą pomoc. Następnie został przewieziony do szpitala w Lagos. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń lekarzom nie udało się uratować 18-latka i w sobotę wieczorem stwierdzono jego zgon.

"Z ciężkimi i pełnymi smutku sercami z przykrością ogłaszamy przedwczesną śmierć naszego młodego mistrza Miracle Amaeze. Chociaż odszedłeś za wcześnie, twoje dziedzictwo pozostanie a naszych sercach" - przekazała promotorska grupa "Monarch Promotions".

RadioZET.pl