Zamknij

Tragedia sportowca. Groźna bakteria pozbawiła go obu nóg i ręki

26.10.2021 17:37
Jimmy Rave
fot. Twitter/Jimmy Rave

Tragiczne wieści dotarły do nas z USA. Były amerykański wrestler, Jimmy Rave, przeszedł amputację obu nóg poniżej ud. Już wcześniej stracił rękę. Wszystko z powodu zakażenia niezwykle groźną bakterią - gronkowcem złocistym.

O dramacie osobistym Jimmy'ego Rave'a poinformował opinię publiczną m.in. "Mirror". Były wrestler miał problemy z chodzeniem już w 2020 roku i właśnie wtedy postanowił skonsultować swoje dolegliwości z lekarzami. Po przeprowadzeniu badań okazało się, że ich przyczyną jest zarażenie Amerykanina niezwykle groźną bakterią - gronkowcem złocistym.

>>>  Gronkowiec to częsty sprawca zatruć pokarmowych i zakażeń skóry <<<

Zakażenie okazało się na tyle obszerne i rozwinięte, że konieczna była amputacja obu nóg poniżej ud. Sportowiec dopiero teraz opisał całą sprawę w portalach społecznościowych, bowiem wcześniej nie chciał się przyznać, co go spotkało. W swoich wpisach poprosił fanów o wpłacanie na jego konto pieniędzy za leczenie. Rachunek Rave'a wynosi bowiem około 100 tysięcy dolarów.

Tragedia Jimmy'ego Rave'a. Groźna bakteria pozbawiła go obu nóg i ręki

- Nadszedł czas, abym wszystko powiedział. Przeszedłem amputację obu nóg. Promotorzy potwierdzą, że miałem z tym wielkie problemy - napisał były wrestler.

38-latek rok wcześniej miał amputowaną również lewą rękę. Wówczas jako powód podano "nieokreśloną infekcję". Możliwe, że był to ten sam gronkowiec, jednak fani Amerykanina mieli inną teorię. W trakcie jego kariery sporo mówiło się bowiem, że jest ciężko uzależniony od narkotyków.

- Nie wiem, skąd biorą się te plotki. Miałem z tym problem, ale to już przeszłość - dodał.

RadioZET.pl