Zamknij

Adamek wygrywa z Kassim. Polak nie zawiódł

Maciej Walasek
19.11.2017 00:24
Tomasz Adamek
fot. Tomasz Stanczak / Agencja Gazeta

Tomasz Adamek pokonał Freda Kassiego podczas gali boksu w Częstochowie. Polak wygrał w stosunku 97-93, 96-94, 96-94.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Tuż po rozpoczęciu obaj pięściarze badali dystans. Adamek spychał Kassiego do lin, ale przeciwnik dobrze się bronił.  W drugiej rundzie, Kassi doskoczył agresywnie do "Górala", który trafił na korpus. W tym momencie, rozcięte czoło Polaka zaczęło krwawić. Adamek musiał radzić sobie też z zakrwawionym okiem. W trzeciej rundzie, polski bokser nacierał Kassiego, który ciągle odbijał się od lin. Jednak zdołał on trafić Adamka lewym sierpowym i prostym.

Zobacz także

W czwartej odsłonie Kassi próbował dosięgnąć ciosem "Górala", ale ten doskoczył, trafił, ale jednocześnie nadział się na przeciwnika. Pod koniec rundy, Kameruńczyk trafił Adamka, który się zachwiał, ale ostatecznie utrzymał się na nogach.

W piątej rundzie Adamek starał się trafiać na korpus aż w pewnym momencie Kassi trafił go serią: najpierw prostym w twarz, następnie dwukrotnie lewym sierpowym. W kolejnej odsłonie, Kassi musiał bronić się przed Adamkiem, który rozciął mu łuk brwiowy. Po chwili Polak agresywnie doskoczył do rywala i zadał mu serię ciosów.

Siódma runda też została zdominowana przez Adamka, który wymierzył Kameruńczykowi kilka celnych ciosów. W ósmej części zawodnicy zderzyli się głowami, ale żadnemu z nich nic się nie stało. Ponadto, tym razem to "Góral" był zmuszony uciekać w ringu przed atakami rywala.

W dziewiątej odsłonie od samego początku inicjatywę przejął Adamek, zbijając ciosy Kassiego.  Jednak po chwili, to Kameruńczyk krótkimi prostymi w twarz zaczął rozbijać twarz Adamka.

W dziesiątej rundzie, Polak konsekwentnie atakował w korpus, zmuszając Kassiego do ucieczki w ringu. Po lewym sierpowym, Kameruńczyk zachwiał się, ale nie upadł. W samej końcówce przed gongiem, 40-latek naciskał i obijał rywala.

Ostatecznie jednogłośną decyzją sędziów Tomasz Adamek wygrał walkę z Fedem Kassim. Polak wygrał w stosunku 97-93, 96-94, 96-94. To było 52. zwycięstwo "Górala" w zawodowym ringu.

RadioZET.pl/mw