Zamknij

Tomasz Adamek z ostateczną deklaracją. "Góral" potwierdza

01.12.2021 21:48
Tomasz Adamek
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Tomasz Adamek wraca na ring. Pięściarz potwierdził wznowienie kariery w rozmowie z serwisem boks24.com.pl. - Wracam na pewno na jedną walkę - zapowiedział "Góral".

Tomasz Adamek po raz ostatni pojawił się w ringu w 2018 roku. Wówczas został znokautowany przez Jarrella Millera. Pierwsze wzmianki o powrocie do sportu pojawiły się już rok temu, ale plany pięściarza spaliły na panewce przez pandemię koronawirusa.

W ostatnim czasie 45-latek udzielił wywiadu serwisowi boks24.com.pl. W rozmowie Adamek potwierdził, że zamierza stoczyć jedną lub nawet dwie walki.

- Dłużej nie będę przeciągał. Tym razem towarzyszy mi zupełnie inne podejście. Wtedy mówiłem o ambicjach sportowych, o walce o mistrzostwo świata, o groźnych rywalach. Teraz na wejściu mówię: żadnych walk o mistrzostwo świata, żadnych walk z czołówką wagi ciężkiej. Ustaliliśmy, że przeciwnikiem ma być niegroźny Amerykanin, wygrana w dobrym stylu - podkreślał "Góral".

Tomasz Adamek wraca na ring

Tomasz Adamek to były mistrz świata IBF i IBO w wadze junior ciężkiej i WBC w kategorii półciężkiej. Dziesięć lat temu pięściarz starł się z Witalijem Kliczką o mistrzowski pas WBC w wadze ciężkiej, ale został znokautowany w dziesiątej rundzie.

- Zdaje sobie sprawę z tego, że następna zapowiadana walka po dość długiej przerwie wywoła kontrowersje. Wielokrotnie widziałem opinie typu "Adamek skończ już, wstydu oszczędź". Tylko czy moje pojedynki wciąż nie wzbudzają emocji wśród kibiców? Wielokrotnie prezes Polsatu Zygmunt Solorz dzwonił do mnie i mówił "Tomek wróć, bo nie ma komu boksować w Polsce". Takie słowa dają naprawdę dużo motywacji do trenowania, bo wiesz, że w Polsce ktoś nadal czeka na twoje walki. Zaczynałem w Polsacie i chcę skończyć w Polsacie. Obiecałem prezesowi, że w Polsacie skończę karierę, więc w grę nie wchodzi inna telewizja. Od zawsze byłem lojalny, taka natura górala zresztą, dlatego na wiosnę definitywnie zobaczycie mnie w Polsacie - wyjaśnił Adamek.

RadioZET.pl