Nie będzie pożegnalnej walki Tomasza Adamka. Co dalej z "Góralem"?

Andreas Nicolaides
08.10.2018 10:05
Tomasz Adamek
fot. FR136454 AP/Associated Press/East News

Tomasz Adamek zakończy karierę bez pożegnalnej walki. Taką decyzję podjął wspólnie ze swoim promotorem, Mateuszem Borkiem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Tomasz Adamek przegrał z Jarrellem Millerem na gali w Chicago już w 2. rundzie. Jeszcze przed rozpoczęciem tej walki Borek zapowiadał, że jeśli "Góral" przegra, to zapewne na wiosnę wróci jeszcze na ring, stoczy walkę z łatwiejszym przeciwnikiem i w ten sposób pożegna się z kibicami. Tak się jednak nie stanie.

Pożegnalna walka Tomasza Adamka nie odbędzie się

- Pogadaliśmy sobie długo w nocy i doszliśmy do wniosku, że nie zorganizujemy pożegnalnej walki. To nie ma sensu - powiedział Borek w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Dodał, że zaprosił Adamka na galę w Radomiu, która odbędzie się 17 listopada. - Jeśli Dorota, żona Tomka, dostanie urlop, przylecą do Polski. Chciałbym zaprosić władze boksu olimpijskiego i zawodowego, telewizje, które go pokazywały i przyjaciół. Odśpiewamy: „Sto lat” i podziękujemy za lata emocji - stwierdził.

Tomasz Adamek kończy z boksem. Co dalej?

- Jeśli ja sam będę dalej bawił się w boks, zaproponuję mu rolę ambasadora MB Promotions. Chcę, żeby fajnie gospodarował swoim życiem. Żona Dorota ma pracę, prawie dorosłe córki się uczą. Tomek ma 42 lata i nie chcę, żeby żył tym, że raz w miesiącu jeździ i zbiera czeki z wynajmowanych apartamentów. Przyjaźnimy się 15 lat i chcę mu pomóc wejść w nowe życie - powiedział Mateusz Borek.

Tomasz Adamek stoczył na zawodowych ringach 59 walk. Wygrał 53 i zaliczył sześć porażek. Był mistrzem świata federacji IBF i IBO w kategorii junior ciężkiej i WBC w kategorii półciężkiej.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/AN