Zamknij

Tomasz Adamek ma swoją teorię na temat koronawirusa: To kara od Boga

10.04.2020 11:33
Tomasz Adamek
fot. TOMASZ RADZIK/East News

Tomasz Adamek, były pięściarski mistrz świata, podzielił się z kibicami swoją teorią na temat panującej na całym świecie pandemii koronawirusa. Dla głęboko wierzącego "Górala" to, co się teraz dzieje, jest karą od Boga.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Myślę, że jest to upomnienie, byśmy zaczęli żyć według przykazań Bożych. Piąte przykazanie mówi: nie zabijaj, a ludzie łamią je każdego dnia, dokonując aborcji. To gigantyczna, krwawa ofiara składana szatanowi. Świat idzie w złą stronę, a Bóg nam kiwa palcem - powiedział Adamek w rozmowie z "Super Expressem".

Tomasz Adamek: Pożegnalna walka, książka i film

Aktualnie Tomasz Adamek przygotowuje się do pożegnalnej walki, która ma się odbyć 11 lipca w Bielsku-Białej. Nie wiadomo, czy dojdzie do tego wydarzenia - aktualnie w kraju obowiązuje zakaz organizacji imprez masowych i nie ma jasnych deklaracji rządu, kiedy zostanie zniesiony.

"Góral" zdradził ponadto, że po ostatniej walce zamierza napisać autobiografię. Niewykluczone, że powstanie również film o karierze pięściarza.

Tomasz Adamek był mistrzem świata IBF i IBO w wadze juniorciężkiej oraz WBC w wadze półciężkiej. Jest też pierwszym Polakiem, który otrzymał prestiżową nagrodę im. Muhammada Alego.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/Super Express