Zamknij

Tomasz Adamek chce stoczyć pożegnalną walkę: "Jestem to winien kibicom"

Krzysztof Sobczak
17.04.2019 12:38
Tomasz Adamek chce pożegnalnej walki
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Tomasz Adamek miał już nie wracać na ring, ale w rozmowie z Przemysławem Garczarczykiem zdradził, że chciałby jednak stoczyć pożegnalną walkę. Jeśli dojdzie do tego wydarzenia, będzie to jego 60. starcie w karierze.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Góral" po raz ostatni pojawił się w ringu 6 października 2018 roku, kiedy na gali w Chicago przegrał przez nokaut w drugiej rundzie z Jarrellem Millerem. Z kibicami miał się pożegnać na imprezie organizowanej przez Mateusza Borka "Ostatni Taniec", ale finalnie zrezygnował z udziału. Temat jednak powrócił.

ZOBACZ TAKŻE:  Córka Tomasza Adamka chciała zostać modelką [ZDJĘCIA]

- Ten boks trwa i trwa, jednak kiedyś trzeba powiedzieć stop i zejść z ringu. Myślę o tym, aby się pożegnać z kibicami w Polsce. Czy dojdzie do tego w lato, czy po lecie - tego jeszcze nie wiem. Będzie to pożegnalne, luźne starcie, kilka dobrych rund. Chcę po prostu powiedzieć wszystkim dziękuję, bo jestem to im winien. Żegnał się Andrzej Gołota, więc i ja się pożegnam - zdradził Adamek w rozmowie z Przemysławem Garczarczykiem.

Tomasz Adamek - kariera, osiągnięcia

Tomasz Adamek stoczył w swojej karierze 59 walk, z których wygrał 53. Był mistrzem świata federacji IBF i IBO w wadze junior ciężkiej oraz WBC w kategorii półciężkiej.

RadioZET.pl/Przemysław Garczarczyk vlog/KS