Zamknij

Koniec pewnej ery. Joanna Jędrzejczyk zakończyła karierę po walce z Zhang

12.06.2022 10:51

Joanna Jędrzejczyk po drugiej walce z Weili Zhang zaskoczyła fanów UFC. Polka ogłosiła, że kończy karierę w największej organizacji MMA na świecie.

Joanna Jędrzejczyk
fot. USA TODAY Network/Sipa USA/East News

Joanna Jędrzejczyk powróciła do oktagonu po 826 dniach. Przypomnijmy, że Polka chciała zrewanżować się Weili Zhang za porażkę, którą odniosła 7 marca 2020 roku.

Jędrzejczyk zaczęła dobrze walkę, jednak po kilku ciosach w stójce, pojedynek przeniósł się do parteru. Entuzjazm fanów Polki szybko opadł, gdyż Chinka zmuszała olsztyniankę do desperackiej defensywy. W drugiej rundzie Zhang wyprowadziła brutalny obrotowy cios, przez co zakończyła pojedynek.

Jędrzejczyk kończy karierę po walce z Zhang

Po ogłoszeniu werdyktu Jędrzejczyk zapowiedziała zakończenie swojej kariery. - Bardzo was kocham i dziękuję wam za wsparcie. Chciałam powiedzieć, że przechodzę na sportową emeryturę. Dziękuję za to, że otrzymałam szansę - powiedziała wzruszona Polka i zwróciła się do szefa UFC.

- Dana, przepraszam, że cię zawiodłam. Dziękuję matchmakerom i wszystkim pracownikom UFC, bez was nie byłoby mnie tu. To dla mnie trudny moment. Mam już 35 lat. Chcę być mamą, chcę rozwijać swoje biznesy, właśnie tego teraz chcę. Byłam w treningu przez 20 lat, spędziłam na macie więcej niż połowę życia. Kocham was - zakończyła Jędrzejczyk.

RadioZET.pl