Zamknij

Tak Pudzianowski zarabiał pierwsze pieniądze. Niewiele osób o tym wie

Maciej Walasek
10.01.2022 13:44
Mariusz Pudzianowski
fot. Polska Press/East News

Mariusz Pudzianowski bez wątpienia jest legendarnym polskim sportowcem. Były strongman ma olbrzymi majątek, na który musiał ciężko pracować, zwłaszcza na początku. Jeden ze świadków napisał, jak wyglądała pierwsza praca "Pudziana".

Mariusz Pudzianowski swój sukces zawdzięcza determinacji, pasji i ciężkiej pracy. Światową sławę przyniosły mu zawody w strongmanach, a później występy w KSW. W przeszłości 44-latek próbował swoich sił również jako rugbysta w klubie Budowlanych Łódź.

Mimo wielkiego talentu "Pudzian" musiał wykazywać się hartem ducha i tytanicznej pracy, a tej nie brakowało. Oczywiście największe pieniądze zawodnik inkasuje w MMA, gdzie za ostatnie pojedynki jego gaża wynosi nawet ponad pół miliona złotych. Nie zawsze mógł liczyć na takie wynagrodzenie.

Tak wyglądała pierwsza praca Pudzianowskiego

Jeszcze kilkanaście lat temu Mariusz Pudzianowski pracował jako ochroniarz, stojąc na "bramkach" w dyskotece. O tej historii przypomniał jeden z internautów, który pamięta go z tamtych czasów.

- Dobranoc Mariusz, pamiętam Cię, jak byłeś ochroniarzem nad zalewem w Rawie Mazowieckiej. Chodziłam tam na dyskoteki w latach 90 - napisał.

W chwili obecnej Pudzianowski jest właścicielem firmy transportowej. Poza tym ma salę bankietową "U Pudziana" w Białej Rawskiej. Kilka lat temu serwis therichest.com ujawnił, że majątek zawodnika KSW wynosi blisko 8 milionów dolarów. Teraz z pewnością jest o wiele większy.

RadioZET.pl