Zamknij

Tajemnicza śmierć zawodnika MMA. Zwłoki odnaleziono po dwóch latach poszukiwań

03.01.2022 18:45
Tajemnicza śmierć Davida Koeniga, zawodnika MMA.
fot. screen/ Find David Koenig

Odnaleziono ciało zawodnika MMA Davida Koeniga, który zaginął dwa lata temu. Szczątki znajdowały się w lesie w stanie Missouri, a odnaleźli je policjanci z Bransons. O przyczynach śmierci Koeniga wiadomo jedynie tyle, że nie popełnił samobójstwa, ani nie został zamordowany.

Szczątki Davida Koeniga odnaleziono dzięki zbieraczowi jelenich poroży, który przeszukiwał las. Na miejsce została wezwana policja. Agenci w trakcie poszukiwań znaleźli przedmioty, które niegdyś należały do Koeniga, m.in. jego portfel.

Matka zawodnika, Tracy, powiedziała Tri Lake News, że zaginięcie syna zgłoszono jej miesiąc po tym, jak przestała mieć z nim kontakt. Tego samego dnia wysłała do znajomych Davida wiadomości z prośbą o pomoc.

Odnaleziono ciało Davida Koeniga. "To był chłopak, którego nie dało się zapomnieć"

Jak wytłumaczyła matka Davida, jej syn znikał z domu z powodu uzależnienia. "Przegrywał z nim od wielu lat. Zdarzało mu się bez opuszczać domu na tak długi okres i o niczym nas nie informować. Na początku myśleliśmy, że znowu to robi"– dodała Tracy Koenig.

Koenig był początkującym zawodnikiem MMA. Po jego zaginięciu w akcję poszukiwawczą włączyli się wolontariusze, kibice, a nawet wielbiciele teorii spiskowych. 22 grudnia w pobliżu drogii Fall Creek w Branson odnaleziono jego szczątki.

"To był chłopak, którego nie dało się zapomnieć, gdy już go poznałeś. Niesamowita osoba, która miała wiele do zaoferowania. Jestem dumna, że mogłam nazwać go swoim synem" – napisała Tracy Koenig na Facebooku.

RadioZET.pl/PAB