Zamknij

Szymon Kołecki rozwiązał kontrakt z KSW. Poszło o walkę z Narkunem

02.11.2021 11:28
Szymon Kołecki
fot. DZIENNIK LODZKI/Polska Press/East News

Szymon Kołecki nie będzie już walczył w KSW. Mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów rozwiązał kontrakt z federacją z powodu braku porozumienia w sprawie potencjalnej walki z Tomaszem Narkunem.

Szymon Kołecki w rozmowie z Onetem zdradził, że umówił się z KSW na jeszcze jedną walkę w tym roku. Nie spodziewał się jednak, że federacja będzie nalegać na starcie z mistrzem kategorii półciężkiej, Tomaszem Narkunem.

- Taką właśnie dostałem ofertę. I ją odrzuciłem. Nigdy wcześniej tego nie zrobiłem, ale w tym wypadku oczekiwałem więcej czasu na przygotowania niż tylko niespełna osiem tygodni. A tylko tyle mi zaproponowano, choć ja byłem po dwumiesięcznym roztrenowaniu. Nie chciałbym takiej walki jedynie "zaliczyć", a dać sobie szansę na zwycięstwo. Do tego jednak trzeba przygotować odpowiednią formę - powiedział.

Dodał też, że liczył na dużo większą wypłatę za starcie z tak trudnym przeciwnikiem. - Okazało się jednak, że na rozmowę nie ma szans, więc w tej sytuacji lepiej będzie się rozstać - podkreślił, dodając, że jego historia z KSW właśnie dobiegła końca.

Szymon Kołecki: Gdzie teraz będzie walczył?

Nie oznacza to jednak, że Kołecki kończy karierę w sportach walki. Jak sam przyznał, nie wyklucza, że znów wejdzie do oktagonu, ale nie rozmawiał jeszcze z żadną inną federacją.

Odejście Kołeckiego z KSW jest nie lada sensacją, gdyż w ostatnim czasie mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów wyrastał na jedną z twarzy federacji. Łącznie stoczył w niej cztery pojedynki i wszystkie wygrał. Zadebiutował w marcu 2019 r. w starciu z Mariuszem Pudzianowskim. Później rywalizował z Damianem Janikowskim, Michałem Zawadą i Akopem Szostakiem.