Zamknij

Odważna deklaracja Szpilki. Walka z Włodarczykiem coraz bliżej!

30.10.2019 17:36
Szpilka vs Diablo Włodarczyk
fot. Andreas Nicolaides/Radio ZET

Artur Szpilka chce walki z Krzysztofem "Diablo" Włodarczykiem. By do niej doszło, jest gotów zaryzykować swoje wynagrodzenie. - Wygrany bierze wszystko - zadeklarował "Szpila", wywołując przy tym gorącą dyskusję na Twitterze.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Szpilka vs Włodarczyk to pojedynek, o którym mówi się od dawna. Obaj pięściarze nie ukrywają, że nie darzą się sympatią. - To jest obsraniec, jak taki pewny, to walczmy o wszystko albo nic. Wygrany zgarnia wszystko, przegrany tylko oklep - napisał w środę na Twitterze. To jego reakcja na słowa "Diablo", który w rozmowie z Interią powiedział: "Jak wszystko będzie się zgadzać, to możemy boksować. Nawet za tydzień. Nie ma problemu. Tylko niech ktoś chce to zorganizować i niech zaproponuje cenę, bo ja nie wyjdę, żeby się bić za frajer. Nie potrzebuję jałmużny. A jeśli jemu jest potrzebna, to widocznie musi boksować, bo nie ma innych perspektyw. A ja mam alternatywy i poradzę sobie w życiu bez boksu".

Szpilka vs Włodarczyk: konflikt narasta

Do dyskusji Szpilka wywołał m.in. dyrektora TVP Sport, Marka Szkolnikowskiego i swojego promotora, Andrzeja Wasilewskiego. Ci nieco studzili jego zapał do walki z Włodarczykiem. - Kibice zasłużyli na Waszą walkę, choć, jak wiesz, nie lubię złej krwi, wolę czysty sport. Dwa punkty: 1. Wasze oczekiwania - myślę, że są i będą nierealne. 2. Diablo jest o krok od walki o mistrzostwo świata - napisał Wasilewski.

- Arturze, po Chisorze stawianie jakichkolwiek warunków jest mocno nie na miejscu. Wygraj trzy kolejne walki, a zdobędziesz ponownie uznanie kibiców oraz telewizji - to z kolei odpowiedź Szkolnikowskiego.

Szpilka vs Włodarczyk: czy dojdzie do walki?

Warto podkreślić, że temat walki Szpilka vs Włodarczyk wrócił po tym, jak "Szpila" zadeklarował, że zmienia kategorię wagową. Do walki z "Diablo" jest w stanie zejść do 94 kilogramów. Póki co rozgorzała dyskusja, natomiast za wcześnie, by mówić o konkretach. Być może więcej dowiemy się czwartek. Wieczorem Szpila ma być gościem magazynu Ring w TVP Sport.

RadioZET.pl/Twitter.com/AN