Zamknij

Skandaliczna decyzja sędziów na korzyść Artura Szpilki. Wygrana Polaka

08.03.2020 00:30
Szpilka vs Radczenko
fot. PAP

Artur Szpilka wygrał na punkty z Siergiejem Radczenką na gali Knockout Boxing Night 10 w Łomży. Kibice przyjęli ten werdykt gwizdami, bo gołym okiem było widać, że to Ukrainiec był lepszy. Dla "Szpili" była to pierwsza walka w wadze cruiser od 31 lipca 2009 roku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Trenerowi Romanowi Anuczinowi nie udało się wyplenić u Artura jego największego grzechu - nisko opuszczanych rąk. Polak systematycznie zbierał ciosy od Ukraińca, w trzeciej i w piątej rundzie był nawet liczony, a w dziewiątej tylko dzięki niezrozumiałej decyzji sędziego o przerwaniu kanonady rywala nie padł na deski.

"Szpila" dopiero w beznadziejnej sytuacji odważniej ruszył do ataku, na początku dziewiątej odsłony mocno trafił Radczenkę, a w dziesiątej przypuścił szturm i również bliski był przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. Niestety, nie udało się...Takie były przynajmniej odczucia komentatorów, obserwatorów, kibiców, ale nie sędziów.

Sędziowie z Austrii punktowali bowiem na korzyść Polaka - 95-93, 94-94, 95-92. Artur Szpilka pokonał Siergieja Radczenkę dwa do remisu.

KBN 10: Czerkaszyn vs Mendy

Bardzo dobrą walkę dał z kolei Fiodor Czerkaszyn. 24-latek początkowo miał się mierzyć z Samem Solimanem, ale ze względu na jego kontuzję niejako w zastępstwie w ringu stawił się walczący zwykle w wyższej kategorii wagowej Patrick Mendy.

Ukrainiec, który przed kilkoma dniami odebrał polskie obywatelstwo, całkowicie zdominował rywala, by w siódmej rundzie posłać go na deski. Sędzia nie pozwolił na kontynuowanie pojedynku, choć Gambijczyk był wyraźnie zirytowany taką decyzją.

RadioZET.pl