Zamknij

Marcin Najman chce walczyć z Arturem Szpilką. "Zgłaszam gotowość"

19.06.2022 11:20

Marcin Najman rzucił wyzwanie Arturowi Szpilce, który w sobotnim debiucie w KSW pokonał przez techniczny nokaut Siergieja Radczenkę. "Zgłaszam gotowość do walki w formule MMA" - napisał "El Testosteron" w mediach społecznościowych.

Marcin Najman rzucił wyzwanie Arturowi Szpilce
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Artur Szpilka w sobotę zadebiutował w KSW. Jego przeciwnikiem w formule MMA był inny pięściarz, Ukrainiec Siergiej Radczenko. Panowie mieli już okazję rywalizować w boksie. W 2020 roku decyzją sędziów Polak pokonał gościa ze Wschodu, ale werdykt wzbudził liczne kontrowersje. Na gali KSW 71 już żadnych wątpliwości nie było, kto był lepszy.

W drugiej rundzie pojedynek przeszedł do parteru. "Szpila" był na górze, próbował duszenia, ale w końcu zasypał swojego rywala uderzeniami, w tym łokciem. Po jednym z nich arbiter przerwał walkę, widząc pasywność Ukraińca. Po udanym premierowym starciu gratulacje byłemu pretendentowi do tytułu mistrza świata w wadze ciężkiej w boksie złożył m.in. Marcin Najman. Przy okazji rzucił wyzwanie zawodnikowi z Wieliczki.

Szpilka vs Najman w formule MMA?

"To, że walka Szpilka vs Radczenko pójdzie do parteru, było dla mnie oczywiste. [...] Gratuluję Arturowi wygranej i zgłaszam gotowość do walki z nim w formule MMA. W tej formule czuję sie faworytem" - napisał "El Testosteron" w mediach społecznościowych.

Marcin Najman nie byłby nowicjuszem w KSW. W przeszłości stoczył dwie walki i obie przegrał - z Mariuszem Pudzianowskim oraz z Przemysławem Saletą. Obecnie bije się na organizowanych przez siebie galach MMA-VIP.

loader

RadioZET.pl