Szpilka - Różański. "Szpila" upokorzony, nokaut w pierwszej rundzie

30.05.2021 22:44
Szpilka - Różański. Artur Szpilka trzykrotnie leżał na deskach. Porażka "Szpili"

Artur Szpilka przegrał przez nokaut walkę z Łukaszem Różańskim. Szpila już w pierwszej rundzie powalił swojego rywala na deski, ale później to już tylko on padał pod ciosami. Różański rozstrzygnął walkę tuż po jej rozpoczęciu, ciężko nokautując rywala.

• Artur Szpilka przegrał przez nokaut walkę z Łukaszem Różańskim
  • Różański tym samym zdobył pas WBC International w wadze bridger
  • Walka nie trwała nawet 3 minut – Szpilka przed zakończeniem pierwszej rundy został ciężko znokautowany

Szpilka – Różański. Po tym, jak zachowywał się Artur Szpilka tuż przed samą walką, można było wnioskować, że bokser jest dobrze przygotowany i postawi się bardzo silnemu Różańskiemu. Mógł też o tym świadczyć sam początek pojedynku. Szpila mocno uderzył swojego rywala, który wylądował na deskach.

Później jednak na deskach lądował już tylko Szpilka. Po raz pierwszy został powalony po minucie walki, gdy trafił go lewy sierpowy Różańskiego. Rywal kontrowersyjnego boksera szybko zobaczył, że ma go „na widelcu” i ruszył z kolejnymi atakami. Szpilka wylądował na deskach po półtorej minuty od pierwszego gongu, a 40 sekund przed końcem pierwszej rundy pojedynek został przerwany.

Szpilka - Różański: WYNIK. Różański dalej niepokonany

Przeciwnik Szpilki – Łukasz Różański – pozostał niepokonany (bilans 13-0, 12 KO). Bokser zdobył pas WBC International w wadze bridger.

Szpilka jeszcze przed walką probówał prowokować swojego rywala. Bokser wyśmiewał się z Różańskiego i przedrzeźniał go – Emocje jakieś są oczywiście. Bluzgi szły w moją stronę, jak to zawsze. Inaczej nie może być. Myślałem, że bez tego się obejdzie. Jak widać, nie da rady – stwierdził przed kamerami TVP Sport Różański.