Zamknij

Jest rywal dla Szpilki! Walka jednak mało prawdopodobna

Andreas Nicolaides
31.07.2017 19:01
Artur Szpilka
fot. East News

Walka Szpilka - Najman z pewnością zainteresowałaby dużą grupą fanów boksu w naszym kraju. Trudno przypuszczać jednak, aby "Szpila" zgodził się na pojedynek z pięściarzem cieszącym się w Polsce tak słabą opinią. Najman jest jednak gotowy do walki. Oficjalnie rzucił Szpilce wyzwanie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Jestem zainteresowany walką z Arturem Szpilką na PGE Narodowym 26 maja 2018 - napisał Najman na swoim profilu na Facebooku.

Ciekawie prowokował też pięściarza z Wieliczki. Nawiązał do jego dwóch ostatnich przegranych walk. - Dziesięć miesięcy to czas kiedy Szpilka z pewnością się odbuduje i przygotuje. W sportach walki jesteś tak dobry jak Twoja ostatnia walka. Moje dwie ostatnie walki to wygrane przed czasem, a rywale w obydwu przypadkach byli cuceni z utraty przytomności. Dokładnie odwrotnie było w dwóch ostatnich walkach Artura Szpilki - zaznaczył Najman.

Fatalny okres Artura Szpilki

Artur Szpilka niedawno powrócił na ring po 18-miesięcznej przerwie i - ku zaskoczeniu większości kibiców - niespodziewanie przegrał z Adamem Kownackim już w 4. rundzie. Wcześniej - w styczniu 2016 roku - poległ w starciu z Deontayem Wilderem. Wielu uważa, że te dwie porażki przekreśliły jego szansę na wielką karierę. Teraz musi odbudować pozycję. Niewykluczone, że kolejną walkę stoczy właśnie w Polsce.

Marcin Najman - niegodny przeciwnik

Marcin Najman w kilku ostatnich latach zasłynął raczej z wstydliwych porażek niż medialnych zwycięstw. W MMA przegrał z Mariuszem Pudzianowskim w kilkanaście sekund, potem pokonał go Robert Burneika, a w międzyczasie lepszy od niego okazał się też Przemysław Saleta. Trudno przypuszczać więc, aby był rywalem, na którym Szpilka mógłby rozpocząć odbudowę swojej kariery.

RadioZET.pl/AN