Zamknij

Ostatnia szansa Szpilki, aby liczyć się jeszcze w wadze ciężkiej

Andreas Nicolaides
19.07.2019 11:05
Szpilka - Chisora
fot. PAP/EPA

Artur Szpilka musi pokonać pochodzącego z Zimbabwe Brytyjczyka Derecka Chisorę, aby jeszcze liczyć się w poważnym boksie w wadze ciężkiej. Ich starcie będzie jedną z atrakcji sobotniej gali w Londynie.

Zagłosuj

Kto wygra walkę Szpilka - Chisora?

Liczba głosów:

- Bardzo szanuję Chisorę. Oglądając jego walki widać, że zostawia w ringu całe serce. Lubię walki z emocjami, bo wtedy najlepiej się motywuję. Nie przyleciałem do Londynu gadać. Chcę wojny - zapowiedział Szpilka na czwartkowej konferencji prasowej.

Walka Szpilka - Chisora. Kiedy? O której godzinie?

Walka Szpilka vs Chisora: O której godzinie? Kiedy wejdą do ringu?

Taki scenariusz odpowiada Brytyjczykowi. - Od dawna myślałem o walce ze Szpilką. Wszyscy mówią, że pójdzie na wojnę i mam nadzieję, że tak będzie. Lubię się bić. Nie umiem boksować, ale jeżeli będziemy się bić, to stworzymy dobre widowisko - zadeklarował Chisora.

30-letni Szpilka ostatnią walkę stoczył w listopadzie, kiedy to w Gliwicach pokonał na punkty Mariusza Wacha. Była to jego 22. wygrana, przy trzech przegranych. O spadku w rankingach zadecydowały dwie porażki przed czasem: z Deontayem Wilderem o mistrzostwo świata WBC w styczniu 2016 i przede wszystkim z Adamem Kownackim półtora roku później.

O pięć lat starszy Chisora to również pretendent do tytułu mistrza świata. W dorobku ma mistrzostwo Europy w wadze ciężkiej. Na koncie ma 30 zwycięstw i dziewięć porażek, w tym m.in. z Kubratem Pulewem, Tysonem Furym, Davidem Haye'em czy Witalijem Kliczką.

Walka Szpilka - Chisora na żywo. Transmisja

Szpilka - Chisora. Transmisja w TV i online. Gdzie obejrzeć na żywo?

Walką wieczoru na gali w Londynie będzie pojedynek o tymczasowe mistrzostwo świata WBC wagi ciężkiej pomiędzy Dillianem Whyte'em i Oscarem Rivasem.

Walka Szpilka - Chisora na żywo na sport.radiozet.pl już w sobotę.

RadioZET.pl/PAP/AN