Zamknij

Szeremeta vs Gołowkin: Kiedy i o której godzinie walka o pas IBF?

17.12.2020 08:56
Szeremeta vs Gołowkin
fot. Wojciech Wojtkielewicz/Polska Press/East News

Szeremeta vs Gołowkin - DATA i GODZINA. Kiedy i o której godzinie obejrzeć walkę Kamil Szeremeta vs Giennadij Gołowkin, której stawką będzie mistrzowski pas federacji IBF w wadze średniej? DATA i GODZINA walki Szeremeta vs Gołowkin.

  • Kamil Szeremeta stanie przed szansą zdobycia tytułu mistrza świata federacji IBF w wadzie średniej
  • Tytułu, po raz 21., broni Giennadij Gołowkin i jeśli wygra, ustanowi rekord wszech czasów
  • Walka odbędzie się w nocy z 18 na 19 grudnia

Szeremeta vs Gołowkin - GODZINA i DATA. Kamil Szeremeta (21-0, 5 KO) stanie przed szansą wywalczenia mistrzowskiego pasa federacji IBF w wadze średniej i przerwania fantastycznej serii Giennadija Gołowkina (40-1-1, 35 KO). Dla "GGG" będzie to już 21. pojedynek w obronie tytułu i jeśli wygra, pobije rekord wszech czasów.

- Szczególny nacisk podczas przygotowań kładłem na trening siłowy. Jestem gotowy na tę walkę, która może być historyczną - mówił Gołowkin. - Czuję się silny i nie mogę się doczekać, by znów dać moim fanom Big Drama Show. To będzie wielka walka. Moim celem jest ustanowienie rekordu 21 obron tytułu w wadze średniej - dodał.

Szeremeta vs Gołowkin: kiedy i o której godzinie walka?

Giennadij Gołowkin ma już 38 lat, ale wciąż jest głodny zwycięstw. Młodość będzie po stronie Kamila Szeremety, który na zawodowych ringach nie znalazł jeszcze pogromcy. Miał jednak długą przerwę - ostatnią walkę stoczył w październiku 2019 roku, gdy przez techniczny nokaut w drugiej rundzie pokonał Meksykanina Oscara Cortesa.

- Wiemy, że Gołowkin ma już najlepsze dni za sobą, wciąż jednak pozostaje bardzo groźnym zawodnikiem. Muszę cały czas być ostrożny. Wyjdę do ringu z nastawieniem zwycięstwa, ale nie spoczywa na mnie żadna presja - ocenił 31-latek z Białegostoku. - Wielu rywali Gołowkina po prostu się go obawia i od razu robią krok w tył. To duży błąd przeciwko komuś takiemu jak on. Chcę toczyć swoją walkę i narzucać mu swój styl - zaznaczył.

Szeremeta vs Gołowkin: GODZINA i DATA walki o pas IBF

Walka Kamil Szeremeta vs Giennadij Gołowkin odbędzie się w nocy z piątku na sobotę 18-19 grudnia o. godz. 2 w Hard Rock Live w Seminole Hard Rock Hotel & Casino w Hollywood na Florydzie. Wcześniej w ringu zaprezentują się Ali Achmedow i Carlos Gongora. Gala rozpocznie się o godz. 23.

RadioZET.pl/se.pl/bokser.org