Zamknij

Sylwester Wardęga kończy z Fame MMA. Zdradził, na co choruje

04.10.2021 11:20
Sylwester Wardęga
fot. Artur Zawadzki/REPORTER /East News

Sylwester Wardęga po dwóch walkach w Fame MMA postanowił zakończyć karierę w sportach walki. YouTuber ujawnił, że powodem jego decyzji jest choroba. - Lekarz powiedział mi, że nie powinienem walczyć - napisał.

Sylwester Wardęga w sobotnim starciu na Fame MMA 11 przegrał z Dannym Ferrerim. Przed starciem YouTuber doznał kontuzji kolana, ale mimo to podkreślał, że jest bardzo dobrze przygotowany do pojedynku.

Walka odbyła się w formule bokserskiej w małych rękawicach. Ferreri mocno poobijał swojego rywala, tak że ten nie wyszedł do batalii w trzeciej rundzie. Po porażce Wardęga nie krył poirytowania, dając do zrozumienia, że być może zakończy swoją karierę w sportach walki. Finalnie 31-latek opublikował post w mediach społecznościowych, w którym poinformował o swoim odejściu z Fame MMA, podając konkretną przyczynę.

Fame MMA 11 - WYNIKI wszystkich walk. Kto wygrał walkę wieczoru?

Sylwester Wardęga kończy karierę w Fame MMA

- To była moja ostatnia walka. Zrobiłem wszystko by wejść do oktagonu z dobrym cukrem. Przez 2h utrzymywałem 120-130 mg/dl, ale pod wpływem stresu i adrenaliny na czas walki podniósł się do 320 - napisał.

W Polsce jest coraz więcej cukrzyków. Oto 4 kroki, które mogą zapobiec cukrzycy

- Lekarz mi powiedział po walce, że to adrenalina i z cukrzycą nie powinienem walczyć, bo ciężko kontrolować stres i adrenalinę. Gdy mam wysoki cukier to spinają mi się bardzo mięśnie i szybko się męczę. Mogę nauczyć się trzymania gardy, ale cukrzycy nie przeskoczę nigdy. Walki nie są dla mnie - czytamy dalej.

1
fot. Instagram screen

Oprócz tego jeszcze w tym tygodniu Sylwester Wardęga ma przejść operację kolana, w którym zerwał więzadła. Kolejnym krokiem będzie rehabilitacja.

RadioZET.pl