Zamknij

Maciej Sulęcki wypunktował Jengoyana, zwycięstwo polskiego pięściarza

30.08.2020 10:58
Maciej Sulęcki wypunktował Jengoyana
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Maciej Sulęcki wygrał Ormianinem Saszą Jengoyanem w walce wieczoru podczas pięściarskiej gali KnockOut Boxing Night 12 w Suwałkach.

Po 14 miesiącach przerwy Sulęcki, jeden z najlepszych pięściarzy wagi średniej na świecie, wrócił na ring w hali Suwałki Arena. W 10-rundowej walce „Striczu" pokonał na punkty Ormianinia o przydomku "Bestia ze wschodu”. Jengoyan to zawodnik, który nigdy nie przegrał przed czasem.

Wcześniej podczas gali Ismail Kagermanov w debiucie wygrał przez KO z Łukaszem Rudnikiem. Z kolei Denis Krotiuk znokautował w pierwszej rundzie Litwina Lukasa Ulysa.

Gala KBN 12 w Suwałkach: WYNIKI

W boksie olimpijskim walkę stoczyli dwaj 15-latkowie Paweł Stasiulewicz i Marcin Witulski. Zwycięsko z pojedynku wyszedł Stasiulewicz. Drugą walkę olimpijską stoczyły kobiety - Kamila Rećko pokonała Natalię Makułę.

Trzeci w tym roku pojedynek stoczył w Suwałkach Kamil Bednarek. Pięściarz boksujący w kategorii super średniej wygrał przez KO w czwartej rundzie z doświadczonym Wilmerem Gonzalezem.

Z kolei Przemysław Zyśk pokonał na punkty Fina Tomiego Silvennoinena, a Mateusz Tryc wygrał przez poddanie z Bośniakiem Sladanem Janjaninem.

RadioZET.pl/PAP