Zamknij

Sensacyjna zapowiedź Marcina Najmana. Takiej walki w Polsce jeszcze nie było

25.01.2021 15:29
Sensacyjna zapowiedź Marcina Najmana. Takiej walki w Polsce jeszcze nie było
fot. Pawel Wisniewski/East News

Marcin Najman zapowiedział w niedzielę wieczorem, że na swojej gali MMA-VIP zorganizuje walkę, której w Polsce nie widział jeszcze nikt. - Tak jak zrobiłem pożegnalną walkę Andrzejowi Gołocie, tak teraz zrobię pierwszą walkę żużlowców w formule MMA - ogłosił częstochowianin.

  • Marcin Najman potwierdził w niedzielę wieczorem odwołanie walki Ewy Piątkowskiej na gali MMA-VIP z powodu kontuzji zawodniczki
  • W miejsce tego pojedynku zapowiedział jednak pojawienie się starcia dwóch żużlowców
  • Jeśli organizacja walki żużlowców dojdzie do skutku, będzie to pierwszy taki pojedynek w Polsce
  • Nazwiska zawodników i nowa pełna karta walk gali mają zostać ogłoszone w następnym tygodniu

Marcin Najman potwierdził na nagraniu, który opublikował w serwisie YouTube, że walka Ewy Piątkowskiej na organizowanej przez byłego boksera gali MMA-VIP została odwołana z powodu kontuzji zawodniczki. W jej miejsce popularny "El Testosteron" zapowiedział jednak inny pojedynek - taki, którego w Polsce jeszcze nie było.

- Postanowiłem zrobić coś, czego w polskich freak fightach jeszcze nie było, czyli walkę dwóch żużlowców. Wiecie dobrze, że od dziecka bardzo lubię żużel i że jest to pierwszy sport, którym się tak bardzo zafascynowałem. Jeszcze jak byłem w Fame MMA, pisało do mnie wielu żużlowców, którzy zgłaszali mi gotowość do wzięcia udziału w tego typu galach. Dlatego postanowiłem, że to zrobię - powiedział Marcin Najman na kanale MMA-VIP.

Sensacyjna zapowiedź Marcina Najmana. Chce zorganizować walkę żużlowców

- Co do nazwisk, to wkrótce się dowiecie. Rozmawiam z kilkoma zawodnikami. Ci, którzy byliby jeszcze chętni i dostaliby pozwolenie na taką walkę z klubu, niech jeszcze się odzywają. Zobaczymy, które nazwiska będą najciekawsze, bo niewykluczone, że będzie to nie jedna a dwie walki żużlowców. Myślę, że kibice "czarnego sportu" będą zadowoleni - dodał popularny "El Testosteron". Poinformował również, że pełna karta walk powinna zostać ogłoszona w następnym tygodniu.

Gala MMA-VIP to wydarzenie organizowane przez Marcina Najmana wraz z jego współpartnerami biznesowymi, w którym częstochowianin stoczy swoją ostatnią, pożegnalną walkę jako zawodnik sportów walki. Jego rywalem będzie Szymon "Taxi Złotówa" Wrzesień.

Dodanie do imprezy walki żużlowców jest o tyle znamienne, że Najman nigdy nie ukrywał swojego zamiłowania do żużla. Lokalnie kibicuje Włókniarzowi Częstochowa.

Gala Marcina Najmana na żywo: Relacja live i wyniki online walk na MMA-VIP

Gala MMA-VIP odbędzie się w sobotę 13 lutego 2021 roku. Relacja na żywo i wyniki live online z ostatniej gali Marcina Najmana na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/MMA-VIP