Zamknij

Rywal Błachowicza poważnie kontuzjowany. Czekają go miesiące przerwy

17.05.2022 23:05
Rywal Błachowicza poważnie kontuzjowany. Czekają go miesiące przerwy
fot. screen/ Aleksandar Rakić Instagram

Aleksandar Rakić, który z powodu kontuzji przerwał walkę z Janem Błachowiczem usłyszał diagnozę. Serb po raz trzeci w karierze zerwał więzadła krzyżowe i będzie musiał przejść operację.

Aleksandar Rakić w trakcie sobotniej walki zerwał więzadła w prawej nodze, co potwierdziły badania rentgenowskie. Dziś wraca do domu. Nie ma jeszcze daty operacji, ale będzie musiał ją przejść. Do tej pory Aleksandar dwukrotnie leczył zerwane więzadła w lewej nodze. Teraz po raz pierwszy zerwał je w prawej nodze – napisał na Twitterze Ariel Helwani, dziennikarz MMA Hour.

Rakić musiał przerwać walkę z Janem Błachowiczem w trzeciej rundzie. Polak za sprawą kontuzji rywala przed czasem wygrał walkę i dopisał do swoich statystyk 29. triumf w UFC. Rakić po walce napisał: "walka zakończyła się nie tak, jak chciałem ja, ani jak chciał Jan. Kontuzja sprzed 3 tygodni wróciła. Gratulacje dla Jana. Ja zaczynam walkę o powrót do zdrowia"

Dzięki zwycięstwu Błachowicz może znów powalczyć z Gloverem Teixeirą i odzyskać mistrzowski pas w wadze półciężkiej. W czerwcu Brazylijczyk zmierzy się z Jirim Prochazką.

RadioZET.pl/PAB