Artur Szpilka poznał nowego trenera. To on zastąpi Andrzeja Gmitruka

Krzysztof Sobczak
07.02.2019 20:00
Artur Szpilka znalazł nowego trenera
fot. Artur Szpilka/Instagram

Artur Szpilka poznał nowego szkoleniowca. Polski pięściarz od środy przebywa w Hiszpanii, gdzie przez najbliższy tydzień będzie trenował pod okiem Rosjanina Romana Anuczina.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Artur Szpilka musiał szukać nowego trenera po śmierci jego dotychczasowego opiekuna Andrzeja Gmitruka. Podobny problem mieli Izu Ugonoh i Maciej Sulęcki, ale obaj wcześniej związali się - odpowiednio - z Remigiuszem Kubasem i Piotrem Wilczewskim. O Anuczinie w kontekście Szpilki mówiło się od połowy stycznia, ale dopiero w czwartek panowie mieli okazję się poznać.

- Mega człowiek i trener, a to dopiero początek - napisał Szpilka pod zdjęciem z Anuczinem opublikowanym w mediach społecznościowych.

Roman Anuczin - kim jest nowy trener Artura Szpilki?

Roman Anuczin jako zawodnik odnosił sukcesy w kickboxingu, ale potem zajął się boksem. W ostatnim czasie pomagał w przygotowaniach Mairisowi Briedisowi, który w czerwcu w półfinale Wold Boxing Super Series skrzyżuje rękawice z Krzysztofem Głowackim. W jego obozie byli lub są także m.in. Dmitrij Czudonow i Isa Czaniew.

Artur Szpilka po raz ostatni pojawił się w ringu 10 listopada, gdy podczas gali w Gliwicach wygrał na punkty z Mariuszem Wachiem. W gronie potencjalnych rywali pięściarza z Wieliczki wymienia się Erica Molinę.

RadioZET.pl/TVP Sport/KS