Zamknij

Zmarł były trener i wujek Floyda Mayweathera Jr. Miał 58 lat

17.03.2020 22:42
Roger Mayweather nie żyje
fot. Dana White/Twitter

Roger Mayweather, były mistrz świata dwóch kategorii wagowych i były trener, a prywatnie wujek Floyda Mayweathera Jr., nie żyje. Miał 58 lat.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O śmierci Rogera Mayweathera poinformował serwis TMZ, a za nim m.in. World Boxing Council. Przyczyna zgonu nie jest znana, ale wiadomo, że od wielu lat chorował na cukrzycę, a ze względu na zbyt późno zakończoną karierę (1999 r.) - jak wspominał Floyd - miał poważne luki w mózgu i cierpiał na zaniki pamięci.

Roger Mayweather - kim był?

Roger Mayweather karierę rozpoczął w 1981 roku, a już dwa lata później sięgnął po mistrzostwo organizacji WBA w wadze junior lekkiej. Pokonał wtedy przez techniczny nokaut Samuela Sorrano. Stracił go w trzeciej obronie po porażce z Rocky'm Lockridgem. W 1987 roku zdobył też pas WBC w kategorii junior półśredniej.

To on odcisnął największe piętno na karierze jednego z najlepszych pięściarzy w historii Floyda Mayweathera Jr. Prowadził go w początkach kariery (1996), a potem w latach 2000-2012.

Nie żyje była partnerka Floyda Mayweathera Jr

Dla Floyda Mayweathera Jr to druga tragedia w ciągu tygodnia. Niedawno w samochodzie znaleziono martwą Josie Harris, jego wieloletnią partnerkę i matkę jego trójki dzieci. Miała 40 lat.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty