Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zatrzymano kierowcę Ubera, który zabił byłego zawodnika UFC. Mężczyzna przyznał się do winy

01.05.2019 16:55
sport

Brazylijska policja zatrzymała Jeffersona Rogera Maciela Baratę, kierowcę Ubera, który w kwietniu zabił byłego zawodnika UFC Rodrigo de Limę. Mężczyzna przyznał się do winy i oczekuje na proces.

Rodrigo de Lima fot. Facebook/Rodrigo de Lima

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do zdarzenie doszło w mieście Belem. Pomiędzy Baratą i de Limą doszło do kłótni, po której kierowca Ubera tyłem samochodu uderzył w zawodnika UFC.

Rodrigo de Lima nie żyje

W przekazanym policji oświadczeniu Barata dokładnie opisał przebieg zdarzenia. Tłumaczył, że zwrócił uwagę de Limie i trzem jego kolegom, aby rozmawiali nieco ciszej. Pasażerowie nie zareagowali jednak tak, jak oczekiwał i został uderzony przez Rodrigo. Wyjaśnił, że chciał tylko przestraszyć zmarłego fightera, a nie go zabić.

"Poprosiłem Boga i jego rodzinę o przebaczenie. Moim celem nie było odebranie komuś życia. Nigdy nikomu nie zrobiłem niczego złego. Dzisiaj (26 kwietnia) miał być mój ślub. Chciałem zacząć nowe życie i tak się stało. Zapłacę za to, co zrobiłem i głęboko tego żałuje. Proszę jego rodzinę i przyjaciół o wybaczenie" - napisał Barata.

Jefferson Roger Maciel Barata zostanie oskarżony o morderstwo.

Rodrigo de Lima w UFC

Rodrigo de Lima podpisał kontrakt z UFC w 2014 roku, ale po dwóch przegranych walkach zrezygnowano z jego usług. Ostatni pojedynek stoczył w czerwcu 2018 roku, kiedy pokonał na gali Shooto Brazylia z Luisem Fabiano.

RadioZET.pl.inthecage.pl/KS

Oceń
Tagi