Zamknij

Roberto Soldić odchodzi z KSW! Zaskoczył wyborem nowej federacji

02.08.2022 07:53
Roberto Soldić
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Roberto Soldić potwierdził to, o czym kibice spekulowali od dawna. Chorwacki zawodnik MMA podpisał kontrakt z federacją ONE Championship i nie zawalczy więcej w KSW.

O ile samo odejście Soldicia z KSW nie jest wielkim zaskoczeniem, tak dziwić może fakt, że Chorwat zdecydował się na przenosiny akurat do ONE Championship. Kibice spodziewali się raczej transferu do UFC. Wielu widziało w nim nawet przyszłego mistrza tej organizacji.

Roberto Soldić odchodzi jako podwójny mistrz KSW

Soldić był wielką gwiazdą Konfrontacji Sztuk Walki. W swojej ostatniej walce dla polskiej organizacji pokonał samego Mameda Chalidowa. Łącznie stoczył dla KSW aż 9 pojedynków, z czego 8 wygrał. Odchodzi jako podwójny mistrz, dzierżący jednocześnie mistrzowskie pasy wagi średniej i półśredniej. Oprócz Chalidowa w pokonanym polu zostawił w KSW takich zawodników jak Michał Materla, Borys Mańkowski czy Patryk Kincl.

Informację o odejściu potwierdziła sama federacja. "Roberto, dziękujemy za wszystkie emocje, które nam dałeś przez ostatnie pięć lat! Powodzenia!" - przekazano na oficjalnym profilu KSW na facebooku.

Sam Soldić ma zabrać głos we wtorek o godzinie 14.00, kiedy to rozpocznie się konferencja prasowa z jego udziałem.

RadioZET.pl