Zamknij

Legendarny bokser Roberto Duran trafił do szpitala. Były mistrz świata ma koronawirusa

26.06.2020 14:52
Roberto Duran
fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Legendarny panamski bokser Roberto Duran trafił do szpitala. U byłego mistrza świata w wagach lekkiej, półśredniej, lekkośredniej i średniej uzyskano pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Słynny przed laty bokser Roberto Duran miał pozytywny wynik przeprowadzonego w szpitalu testu na obecność koronawirusa. 69-letni Panamczyk, były mistrz świata w wagach lekkiej, półśredniej, lekkośredniej i średniej trafił tam z objawami przypominającymi grypę.

- Wyniki mojego ojca właśnie przyszły i potwierdziły obecność Covid-19. Wciąż nie ma objawów, poza zwykłym przeziębieniem. Nie przebywa na oddziale intensywnej terapii i nie jest podłączony do respiratora. Nadal jest na obserwacji - poinformował na Instagramie Robin Duran, syn pięściarza.

Zobacz także

Roberto Duran ma koronawirusa. Legendarny bokser trafił do szpitala

Noszący przydomek "Kamienne pięści" Roberto Duran walczył w latach 1968-2001. Uchodzi za jednego z najlepszych pięściarzy wagi lekkiej w historii. W całej karierze stoczył 119 pojedynków - wygrał 103, z czego 70 przed czasem. W Panamie postrzegany jest jako bohater narodowy.

- Lekarze powiedzieli nam, że z jego płucami wszystko jest w porządku. Nie ma oznak, że choroba będzie miała ciężki przebieg. Zachowajmy wiarę, że wszystko się dobrze skończy - zaapelował Duran junior.

W Panamie według oficjalnych danych odnotowano 29 037 przypadków zakażenia koronawirusem i 564 ofiary śmiertelne.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu