Zamknij

Mocne słowa Różalskiego: Walczą o nienarodzone dzieci, a narodzone są źle traktowane

Andreas Nicolaides
24.05.2018 11:44
Marcin Różalski
fot. SZYMON STARNAWSKI /POLSKA PRESS/EAST NEWS

Marcin Różalski w mocnym wywiadzie wypowiedział się na temat protestu matek niepełnosprawnych dzieci w Sejmie i roli kościoła. - Budują kościoły, a dzieci nie mają co jeść - powiedział. Przyznał też, że Kuba Wojewódzki przekazał jego fundacji 100 tysięcy złotych na cele charytatywne.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

- Kuba Wojewódzki dał mi 100 tysięcy złotych. Tak, z własnej kieszeni. On nie wiedział, co ja zrobię z tymi pieniędzmi - czy ja je pod stołem odzyskam. To jest obca osoba. Nikt mi nie dał takich pieniędzy, nawet w połowie, a mam bogatych znajomych. Jeżeli taki Kuba Wojewódzki potrafi dać 100 tysięcy złotych, to ile mogą dać inni. Niech każdy da złotówkę, dziesięć złotych... - apelował w rozmowie z serwisem sporty-walki.org.

Protest matek niepełnosprawnych dzieci w Sejmie

Różalski został zapytany też, co sądzi o proteście matek dzieci niepełnosprawnych.

- Trzeba spojrzeć na to szerszym łukiem. Ostatnio były czarne marsze, wiele fundacji żąda zakazu aborcji. Ja się zastanawiam, dlaczego teraz nie ma protestów? Przecież to są żywe istoty - powiedział. - Księża walczą o nienarodzone dzieci, a narodzone są źle traktowane. O co w tym chodzi? Budują kościoły, a dzieci nie mają co jeść. To jest dla mnie niezrozumiałe - dodał.

- Jeżeli chcesz się pomodlić i potrzebny jest ksiądz, wystarczy mała salka, krzyż... Dlaczego wybudowali świątynie za miliardy? A jeszcze rząd daje im dofinansowanie. Zamiast tam dać - pomóc dzieciom, o które walczą w sejmie - podkreślił były mistrz federacji KSW w wadze ciężkiej.

Marcin Różalski znany jest nie tylko ze swoich dokonań w ringu, ale też pomocy potrzebującym, do której zachęca przy każdej możliwej okazji.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/sporty-walki.org/AN