Zamknij

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. gali Punchdown 5 i Artura Walczaka

26.10.2021 15:03
Artur "Waluś" Walczak
fot. TOMASZ GOLLA/AGENCJA SE/East News

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. gali Punchdown 5, podczas której Artur "Waluś" Walczak doznał bardzo poważnych obrażeń w wyniku ciosu, zadanego mu przez rywala, i w stanie krytycznym trafił do szpitala. Sprawdzana legalność wydarzenia oraz czy organizator zachował procedury bezpieczeństwa.

Punchdown to zawody polegające na tym, że zawodnicy na przemian uderzają się w policzek z otwartej dłoni, zadając maksymalnie 3 ciosy na osobę. O wygranej decyduje nokaut lub werdykt sędziowski.

Artur Walczak: prokuratura bada sprawę Punchdown 5

W pojedynku na gali Punchdown 5 bardzo poważnych obrażeń doznał Artur "Waluś" Walczak, który w stanie krytycznym trafił do szpitala, gdzie został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Zgodnie z najnowszymi informacjami, przekazanymi przez jego przyjaciela Piotra " Bonusa BGC" Witczaka, mężczyzna zostanie wybudzony dopiero za dwa tygodnie.

Sam "Bonus" zarzuca organizatorom, że nie zapewnili zawodnikowi odpowiedniej opieki medycznej. Punchdown nie zgadza się z tymi zarzutami i sprawę wyjaśniło w oficjalnym oświadczeniu.

"Wbrew nieprawdziwym informacjom powielanym przez osoby trzecie, a w konsekwencji również przez media, na miejscu wydarzenia był zapewniony przez organizatora zespół ratowników medycznych oraz transport medyczny. Niezwłocznie po dokonaniu oceny sytuacji zdrowotnej Pana Walczaka, w związku z obserwowanymi u Niego objawami mogącymi być wyrazem bezpośredniego zagrożenia życia, a także biorąc pod uwagę oczekiwany czas przybycia państwowego zespołu ratownictwa medycznego, zespół medyczny podjął decyzję o wezwaniu do przytomnego i mającego kontakt z ratownikami Zawodnika jednostki państwowego zespołu ratownictwa medycznego, której zadaniem było przetransportowanie poszkodowanego do szpitala. Karetka pogotowia, która przybyła na miejsce zabrała Pana Artura Walczaka, przygotowanego już do transportu przez zespół medyczny zabezpieczający wydarzenie. Następnie Pan Walczak został przetransportowany do jednostki mogącej udzielić specjalistycznej pomocy medycznej. Zespół medyczny obsługujący wydarzenie, wraz z karetką został na miejscu, aby zapewnić bezpieczeństwo pozostałych uczestników gali oraz jej gości" - przekazali organizatorzy Punchdown.

Teraz śledztwo wszczęła prokuratura, która sprawdza legalność wydarzenia oraz czy organizator zachował procedury bezpieczeństwa.

RadioZET.pl